2. Bundesliga: gólgazdag meccset nyertek Dárdaiék

Sári RolandSári Roland
2024.03.17. 15:27
Marten Winkler (jobbra) két góllal segítette csapatát győzelemre (Fotó: getty Images)
A Dárdai Pál vezette Hertha BSC 5–2-re verte a Schalkét a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (2. Bundesliga) 23. fordulójának vasárnapi találkozóján.

A csapatok nagyon hamar beindultak, a 13. percre már 2–1-es hazai vezetést láthattunk. Először a Hertha talált be, már a 2. percben megszerezte a vezetést Haris Tabakovic góljával, majd ugyan Simon Terodde egyenlített, de erre a gólra Tabakovic perceken belül válaszolt.

Ezt követően sem ült le a mérkőzés a 27. percben ismét Terodde vette be Dárdaiék kapuját. A szünetre azonban mégsem döntetlennel vonultak a felek, mivel Marten Winkler a 39. percben egy szép cselt követően szerzett könnyed gólt, így a Hertha várhatta előnyben a folytatást.

A fordulás után ott folytatták a fővárosiak, ahol abbahagyták. Az 56. percben Winkler is megszerezte a második találatát, amikor egy tökéletesen középre ívelt labdához ugrott fel és fejelte a kapuba. A 75. percben pedig Florian Niederlechner is betalált, amivel biztosította a hazai gárda a győzelmét.

Ezzel a sikerrel Dárdai Pál együttese a 9. helyre ugrott fel a tabellán.

Dárdai Márton kezdőként játszotta végig a meccset, testvéreit nem nevezték az összecsapásra.

NÉMET 2. BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Hertha BSC–Schalke 5–2 (Tabakovic 2., 13., Winkler 39., 56., Niederlechner 75., ill. Terodde 5., 27.)