Sallaiék vezettek, de az Augsburg fordított, és nyert a Freiburg ellen

K. B.K. B.
2024.02.25. 21:24
FC Augsburg - SC Freiburg
Az Augsburg egygólos hátrányból fordított a Freiburg ellen (Fotó: Getty Images)
Az Augsburg hazai pályán 2–1-re nyert a Freiburg ellen vasárnap, a német első osztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának záró mérkőzésén. A magyar válogatott játékosai közül Sallai Roland a 66. percben állt be, Szalai Attila nem jutott szerephez.

Két egyaránt négy bajnoki mérkőzés óta nyeretlen csapat találkozott egymással a WWK Arénában – az Augsburg épphogy elkerülte a kiesőzónát, a 15. helyen állt a forduló előtt, míg a Sallai Rolandot és Szalai Attilát is foglalkoztató Freiburg a hetedik volt.

Az első félidőben kiegyenlítetten alakult a játék, Vincenzo Grifo büntetőjével mégis előnyhöz jutottak a vendégek (0–1). A második 45 percben rákapcsolt az Augsburg, és ennek meg is lett az eredménye, Felix Uduokhai a 72. percben egyenlített. A mérkőzést végét ugyancsak a hazaiak uralták, aminek köszönhetően a fordítás is összejött nekik, a 20 éves Arne Engels góljával 2–1-es sikert ért el az Augsburg, és három pontra megközelítette legyőzött ellenfelét a tabellán.

A Freiburgban Sallai Roland a 66. perctől kapott lehetőséget, Szalai Attila nem lépett pályára.

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Augsburg–Freiburg 2–1 (Uduokhai 72., Engels 81., ill. Grifo 19. – 11-esből)
KORÁBBAN
Borussia Dortmund–Hoffenheim 2–3 (Malen 21., N. Schlotterbeck 25., ill. Bebou 2., Beier 61., 65.)
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 2–2 (Max 14., Marmus 90+2., ill. Lacroix 2., Behrens 36.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mönchengladbach–Bochum 5–2 (N'Goumou 28., Weigl 35. – 11-esből, Reitz 72., Siebatcheu 78., Honorat 90+6., ill. Ph. Hofmann 75., K. Schlotterbeck 87.)
Union Berlin–Heidenheim 2–2 (Gosens 44., Schäfer 45+2., ill. Dovedan 3., Beste 71.)
VfB Stuttgart–1. FC Köln 1–1 (Millot 53., ill. Martel 62.)
Werder Bremen–Darmstadt 1–1 (Zimmermann 8. – öngól, ill. Justvan 33.)
Bayern München–RB Leipzig 2–1 (Kane 56., 90+1., ill. Sesko 70.)