Bundesliga: nyolcadik meccsén jött össze a Köln idei első sikere

2023.10.22. 17:45
Florian Kainz kétszer is betalált tizenegyesből (Fotó: Getty Images)
Az 1. FC Köln 3–1-re legyőzte a Borussia Mönchengladbachot a német labdarúgó Bundesliga 8. fordulójában.

Mondjuk úgy, nem a mai volt Kouadio Koné életének egyik legszebb napja: a francia középpályás több alkalommal hozzátett ahhoz, hogy az idényt szörnyen kezdő Köln megszerezhesse első győzelmét. A Borussia Mönchengladbach játékosa a 7. percben beleütött egy lövésbe a tizenhatoson belül, Florian Kainz pedig bal felsőbe lőtt büntetőjével előnyhöz juttatta csapatát.

A Rajna-parti együttest felpörgette a vezetés, több komoly helyzetet is kidolgozott a csapat, a következő gólt azonban Gladbach szerezte: a második félidő felénél járva Nico Elvedi fejelte be az egyenlítést. Öt perccel azután, hogy 1–1-et mutatott az eredményjelző, megfogyatkozott a Borussia: Koné buktatta csúnyán Dejan Ljubiciciet, Deniz Aytekin először csak a sárga lapot mutatta fel, ám a VAR-vizsgálatot követően az öltözőbe küldte a franciát.

Persze nem nem szabad csupán Koné nyakába varrni a Gladbach vereségét: csapást követett csapás ezután. Két perccel a kiállítást követően a vendégek kapusa, Moritz Nicolas fejbe öklözte Luca Waldschmidtet. Újabb tizenegyes következett, amit Kainz a kapu bal oldalába lőtt.

Az emberhátrányban játszó Gladbach próbált menni az újabb egyenlítő gólért, ám emiatt túlságosan kinyílt, a hiányosan záró védelem pedig engedte, hogy a hazaiak egy újabb találattal lezárják a mérkőzést: a 91. percben Waldschmidt 16 méterről a bal alsóba lőtt.

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Köln–Mönchengladbach 3–1
(Kainz 9., 77. – mindkettőt 11-esből, Waldschmidt 90+1., ill. Elvedi 64.)
Kiállítva: Koné (70., Mönchengladbach)
Heidenheim–Augsburg 2–5 (Kleindienst 17., Beste 18., ill. Tietz 29., Pedersen 41., Demirovic 42., Udokhai 64., Rexhbecaj 87. – tizenegyesből)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Péntek
Borussia Dortmund–Werder Bremen 1–0
(Brandt 67.)

Szombat
Darmstadt–RB Leipzig 1–3(Kempe 32. – 11-esből, ill. Openda 1., 72., Forsberg 24.)
Freiburg–Bochum 2–1(Doan 26., Grifo 45+2. – 11-esből, ill. Goncalo Paciencia 15.)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 1–3(Beier 4., ill. Marmus 11., Knauff 23., Skiri 45+4.)
Union Berlin–VfB Stuttgart 0–3(Guirassy 16., Katompa 81., Undav 88.)
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 1–2(Lacroix 41., ill. J. Frimpong 13., Álex Grimaldo 62.)

Mainz–Bayern München 1–3(Caci 43., ill. Coman 11., Kane 16., Goretzka 59.)