Bundesliga: Götzét kiállították, kikapott a pocsék formát mutató Frankfurt

V. J.V. J.
2023.09.30. 17:43
Bosszankodhatott Mario Götze: első sárga lapját egy teljesen felesleges szabálytalanság miatt kapta (Fotó: Getty Images)
A Heidenheim az Union Berlint 1–0-ra, a Stuttgart a Kölnt, a Wolfsburg pedig a Frankfurtot 2–0-ra, a Leverkusen a Mainzot 3–0-ra, míg a Mönchengladbach a Bochumot 3–1-re győzte le a német labdarúgó Bundesliga 6. fordulójának szombati játéknapján.

Sorozatban harmadik bajnokiján kapott ki az Union Berlin. A sérült Schäfer Andrást nélkülöző fővárosiak ezúttal az újonc Heidenheim otthonában égtek meg, hiába voltak jóval kezdeményezőbbek és veszélyesebbek a házigazdánál. A hazaiak szép szabadrúgásgóllal nyerték meg a mérkőzést, az 59. percben Jan-Niklas Beste talált be a léc segítségével, így ma ő volt csapatából a legjobb – hiába, a név kötelez. 1–0

Az idényt váratlanul jól kezdő Stuttgart ismét nyert, idénybeli ötödik győzelmét Kölnben hozta össze az élvonalban legutóbb osztályozóval benn maradó sváb csapat. A vendégek a második félidőben szerezték góljaikat. A 68. percben Waldemar Anton labdaszerzése után Chris Führich játszotta be magát a tizenhatoson belülre, majd higgadtan Deniz Undav elé készített, aki kilenc méterről a bal alsóba lőtt. A német-török támadó a rendes játékidő vége előtt nem sokkal egy kipattanóra nagyszerűen érkezve duplázott. 0–2

Hatodik meccsén sem tudott három ponttal gazdagodni a Mainz, amely sima vereséget szenvedett a kirobbanó formában játszó Bayer Leverkusentől. A gyógyszergyáriak az első félidő feléhez közeledve öngóllal szereztek vezetést – Sepp van den Berg tisztázni próbált, azonban saját kapujába juttatta Jeremie Frimpong beadását. A második félidőben Alejandro Grimaldo látványos szabadrúgással növelte csapata előnyét – 18 méterről, a sorfal felett tekert a bal felsőbe, nem sokkal később pedig szép összjáték után Jonas Hofmann is betalált, kialakítva a 0–3-as végeredményt, amellyel a vendégek a tabella élére ugrottak.

Egy félidő alatt lerendezte a Bochumot a Mönchengladbach. A Borussiának húsz perc sem kellett ahhoz, hogy két kapufát lőjön, majd a 27. percben megszerezte a vezetést: Alassane Pléa átadásából Florian Neuhaus talált be 16 méterről. A vendégegyüttes ezzel nem okozott meglepetést, és a játék képe alapján azzal sem, hogy további gólokat szerzett. Pléa előbb közelről fejjel, majd a tizenhatos sarkáról jobb lábbal is betalált. A hazai közönség hangos füttyszóval „kísérte” öltözőbe a bochumi együttest, amely a második félidő derekánál Anthony Losilla higgadt lövésével szépített, pontot azonban nem tudott szerezni. 1–3

Pocsék formában van a Frankfurt, amely sorban négy döntetlen után vereséggel távozott Wolfsburgból. A „farkasok” a 31. percben kerültek előnybe, Lovro Majer lövése nyomán Kevin Trapp csak kiütni tudta a labdát, a kipattanót pedig Jonas Wind küldte a kapuba. A szünet után bő tíz perccel megfogyatkozott az Eintracht: Mario Götze – miután az első félidőben nem engedett elvégezni egy szabadrúgást és ezért sárga lapot kapott – egy elkésett belépővel kiérdemelt egy újabbat. A vendégek emberhátrányban sikertelenül próbálkoztak az egyenlítéssel, a hajrában pedig még egy gólt kaptak: Wind tizenegyesét kivédte Trapp, az ismétlést azonban belőtte a támadó. 2–0