Bundesliga: a hajrában harcolta ki a győzelmet a Dortmund

S. B.S. B.
2023.08.19. 20:27
A hajrában szerezték meg a győztes gólt a hazaiak (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) nyitó fordulójának utolsó szombati mérkőzésén a Borussia Dortmund a hajrában szerzett góllal 1–0-ra megverte a Kölnt hazai pályán.

Bár az első félidőben nem született gól, eseménytelennek közel sem lehetett nevezni. Mindkét oldalon több minőségi helyzetet is láthattunk, ám ezek közül mindössze egy-egy találta el a kaput, így 0–0-val mentek a felek az öltözőbe.

A fordulás után sem igazán változott a játék képe, folyamatosan támadtak a csapatok, s egészen a 88. percig nem úgy tűnt, hogy bármelyik gárda is győztesen hagyja el a pályát. Akkor azonban szépen becsavart szögletből eljutott a labda Donyell Malenhez, aki hiába találta el rosszul, az mégis a jobb fölsőbe vágódott – 1–0 a Dortmund javára. (VIDEÓ ITT!)

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
Borussia Dortmund–1. FC Köln 1–0
(Malen 88.)
KORÁBBAN
Hoffenheim–Freiburg 1–2 (Kabak 50., ill. Szalai A. 39. – öngól, Sallai 45+3.)
Bayer Leverkusen–RB Leipzig 3–2 (J. Frimpong 24., Tah 35., Wirtz 64., ill. Dani Olmo 39., Openda 71.)
Augsburg–Mönchengladbach 4–4 (Rexhbecaj 29., Bauer 41., S. Michel 45+7. – 11-esből, R. Vargas 76., ill. Itakura 13., Cvancara 27., 90+7. – a másodikat 11-esből, Ngoumou 37.)
VfB Stuttgart–Bochum 5–0 (Guirassy 18., 77., Zagadou 38., Katompa Mvumpa 60., 67.)
Wolfsburg–Heidenheim 2–0 (Wind 6., 27.)