Bundesliga: gól nélküli döntetlent játszott a Mönchengladbach Kölnben

B. A.B. A.
2023.04.02. 17:30
Gól nélküli döntetlen a Köln–Mönchengladbach bajnokin (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában az 1. FC Köln és a Borussia Mönchengladbach gól nélküli döntetlent játszott.

A két csapat előző hat találkozóján egyaránt legalább három gól született, legutóbb 5–2-re nyert a Mönchengladbach, így jogosan vártak sokan gólokban gazdag mérkőzést.

Az első lehetőség a vendégek előtt adódott, Kouadio Kone próbálkozása azonban elkerülte a kaput. Ezt követően Florian Kainz és Eric Martel révén a Kölnnek is voltak helyzetei az első félidőben, a 30 éves osztrák próbálkozása kapu fölé ment, míg Martel próbálkozását Omlin védte bravúros mozdulattal.

A második játékrész két Mönchengladbach-lehetőséggel indult. Marcus Thuram ziccerből a kapu mellé lőtt az 51. percben, Florian Neuhaus pedig egy beadásból veszélyeztetett három perccel később. Gól nem született (0–0).

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
1. FCKöln–Borussia Mönchengladbach 0–0

KÉSŐBB
17.30: Werder Bremen–Hoffenheim (Tv: Arena4)

KORÁBBAN
Bayern München–Borussia Dortmund 4–2 ( Kobel 13. – öngól, Müller 18., 23., Coman 51., ill. Can 72. – tizenegyesből, Malen 90.)
Freiburg–Hertha BSC 1–1
(Grifo 52., ill. Ngankam 77.)
Schalke–Bayer Leverkusen 0–3 (Frimpong 50., Wirtz 62., Azmun 90+2.)
Union Berlin–VfB Stuttgart 3–0 (Becker 51., Behrens 65., Haragucsi 68. – öngól)
Wolfsburg–Augsburg 2–2 (Waldschmidt 84., F. Nmecha 90+6., ill. Arnold 3. – öngól, M. Berisha 32.)

RB Leipzig–Mainz 0–3 (Ingvartsen 9., Ajorque 57., Kohr 67.)