Bundesliga: botlottak a nagyok, a Bayern és a BVB sem tudott nyerni

2023.04.15. 17:37
A Hoffenheim elhozott egy pontot Münchenből (Fotó: AFP)
A Bayern Münchennek és a Borussia Dortmundnak sem sikerült a három pont megszerzése szombaton, a német első osztályú labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében kedden a Manchester City ellen elszenvedett 3–0-s vereséget követően Sadio Mané és Leroy Sané mérkőzést követő balhéjától volt hangos a nemzetközi sajtó – a hírek arról szóltak, hogy a játékosok a lefújás után az öltözőben is folytatták a pályán már megkezdett csetepetét, aminek az lett a vége, hogy a szenegáli válogatott támadó nekiugrott, és szájon ütötte csapattársát. A bajor klub csütörtök délután hivatalos közleményt adott ki, amelyben az áll: Mané nem lesz ott a meccskeretben a Hoffenheim elleni mérkőzésen.

Mané valóban nem került be a csapatba, Sané viszont kezdőként kapott lehetőséget – duzzadt, lila szájjal lépett pályára. A Bayern kezdte jobban az összecsapást,a Hoffenheim lövésig sem jutott az első félidőben, Benjamin Pavard viszont igen, kavarodás után, hat méterről, szemből szerzett vezetést (VIDEÓ ITT!). A második félidőben feléledtek a vendégek, egyre több veszélyes támadást vezettek a Bayern München kapujára, aminek a 71. percben lett meg az eredménye, Andrej Kramaric talált be szabadrúgásból, nagyjából 22 méterről, szintén szemből (VIDEÓ ITT!). Hiába lőtt Pavard újabb gólt, les miatt érvénytelenítették, így a listavetetőnek el kellett könyvelnie az 1–1-es döntetlent.

A tabellán a Bayern nyakán loholó Borussia Dortmund közel állt ahhoz, hogy kihasználja legfőbb riválisa botlását, a 26. percben Sébastien Haller lőtt közelről keresztléces gólt (VIDEÓ ITT!), s hamarosan Donyell Malen is eredményes volt, szép lövőcsel után 15 méterről célzott sikerrel bal oldalra (VIDEÓ ITT!). A Stuttgart helyzetén nem segített, hogy a 39. percben Konsztantinosz Mavropanoszt kiállították, amiért a második sárga lapját is megkapta. Ettől függetlenül a második játékrész végéhez közeledve szépítettek a svábok, Tanguy Coulibaly (VIDEÓ ITT!), majd Joshua Vagnoman (VIDEÓ ITT!) köszönt be. Azt lehetett hinni, hogy Giovanni Reyna a 93. percben megnyerte a meccset a BVB-nek (VIDEÓ ITT!), csakhogy érkezett Silas Katompa, és 3–3-as ikszre mentette az elképesztően fordulatos találkozót (VIDEÓ ITT!).

A két középcsapat, a Köln és a Mainz összecsapásán nem jutottak dűlőre a felek, a vezetést Ludovic Ajorque szerezte meg a vendégeknek, Dejan Ljubicic egyenlített, 1–1 lett a meccs vége.

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Bayern München–Hoffenheim 1–1
(Pavard 17., ill. Kramaric 71.)
1. FC Köln–Mainz 1–1 (Ljubicic 51., ill. Ajorque 17.)
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 3–3 (T. Coulibaly 78., Vagnoman 84., Silas 90+7., ill. Haller 26., Malen 33., G. Reyna 90+3.)
Kiállítva: Mavropanosz (VfB Stuttgart, 39.)
RB Leipzig–Augsburg 3–2
(Kampl 10., T. Werner 32., 35., ill.Maier 5., Vargas 82.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Kolo Muani 83., ill. Hofmann 13.)

KORÁBBAN
Pénteken

Schalke–Hertha BSC 5–2 (Skarke 3., Bülter 13., 78., Terodde 48., Kaminski 90+2., ill. Jovetics 45+3., Richter 84.)