Bundesliga: ezért szakadt félbe a Leverkusen–Dortmund

2016.02.24. 12:13
Három mérkőzésre szóló eltiltással sújtotta Roger Schmidtet, a Bayer Leverkusen vezetőedzőjét a Német Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága.

A szakembernek azért kell bűnhődnie – és mellékbüntetésként 20 ezer eurót fizetnie –, mert a vasárnapi, Borussia Dortmund elleni hazai bajnokin (0–1) nem volt hajlandó felmenni a lelátóra, amikor a játékvezető kiállította.
Borussia Dortmund elleni hazai bajnokin (0–1) nem volt hajlandó felmenni a lelátóra, amikor a játékvezető kiállította.

A kiállítást reklamálás előzte meg, Schmidt azt nehezményezte, hogy a – végül győzelmet érő – dortmundi gól előtt az ellenfél nem onnan végzett el szabadrúgást, ahonnan a bíró mutatta. Miután a tréner nem engedelmeskedett, Felix Zwayer játékvezető félbeszakította a meccset, szünetet rendelt el, s a játékosokat az öltözőbe küldte. A játék kilenc perc elteltével folytatódhatott, a Leverkusen edzője akkor már a tribünön ült.

Schmidtet további két mérkőzésre eltiltották, de ezt 2017. június 30-ig felfüggesztették.

A Bayer Leverkusen sportigazgatóját, Rudi Völlert is megbüntették, mégpedig 10 ezer euróra, mert egy tv-interjúban kritizálta a játékvezetőt.

Mindkét vétkes elfogadta a szerdai döntést, így az immár jogerős.