Ez igen! A dobogón telel Dárdai Herthája

2015.12.20. 15:25
Szárnyalás: Dárdai Herthája a Bundesliga őszi szezonjának legnagyobb meglepetése (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bundesliga a fél távjához érkezett, a 17. fordulóban a Hertha BSC odahaza két góllal megverte a Mainzot, és ezzel már biztos, hogy a dobogó harmadik fokán telel a Dárdai Pál vezette berlini csapat.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

Hertha BSC–Mainz 2–0 (Darida 34., S. Kalou 54.)

Hatalmasat fordult a világ Dárdai Pállal azóta, amióta a szakember bemutatkozott vezetőedzőként szeretett Herthája élén a Bundesligában a Mainz ellen, és hatalmasat változott a Hertha is – amelyik a 17. forduló előtt, a kupában frissiben a legjobb nyolc közé jutva a tabella harmadik helyén állva fogadta a piros-fehéreket.

A várakozásoknak megfelelően a Hertha kezdett veszélyesebben, a korábban szintén jó formát mutató Mainz főleg a védekezésre koncentrált. Akcióból nem tudott ziccert összehozni a Hertha, de mégis megszerezte a vezetést, mégpedig a mostanában egyre gólerősebben futballozó apró termetű futógép, Vladimír Darida középtávoli lövésével. 1–0!

Nem túl látványos és mozgalmas első félidőt láthattunk, az öt kapura lövésnél csak a Hertha–Hoffenheim bajnokin (3) született kevesebb az első játékrészben.

A szünet után nem sokat várt a második gólra a berlini csapat, ezt is Vedad Ibisevic készítette elő, ismét Niko Bungert védekezett rosszul, ezúttal Salomon Kalou talált a kapuba. 2–0!

Ez volt Kalou kilencedik gólja az idényben, Ibisevic pedig legutóbbi három bajnokiján hat kanadai pontig jutott.

Egyöntetű vélemény volt, hogy innen már nem áll fel az addig teljesen impotens támadójátékot mutató Mainz. Martin Schmidt mester megpróbálkozott még két cserével, Jhon Córdoba és Florian Niederlechner pályára lépésével már három csatárral rohamozott az FSV.

Hiába: a Hertha ebben a naptári évben már 49 pontot gyűjtött, ennél többet csak a Bayern, a Dortmund, a Gladbach, a Wolfsburg és a Leverkusen – és maradt a berlini gárda fél távnál a dobogó harmadik helyén a Dortmund és a Bayern mögött.

A csapat és maga a Bundesliga is téli szünetre vonul, a következő fordulót január 22-én rendezik, Dárdaiék az Augsburgot fogadják.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az őszi idény záró mérkőzésén a szezont borzasztóan kezdő, majd remekül folytató Borussia Mönchengladbach 3–2-re legyőzte a Darmstadtot. A Darmstadt szokás szerint légi fölényének köszönhette góljait: a 28. percben egy megcsúsztatott hatalmas bedobás után Marcel Heller, a 67. percben pedig fejjel Sandro Wagner talált be a hazaiak kapujába.

Mivel a 39. percben Granit Xhakát utánrúgásért kiállították, akár még meglepetés is lehetett volna – ám a Mönchengladbach 0–1 után Lars Stindl és Havard Nordtveit révén fordított, majd 2–2-t követően a hajrában egy remek akció végén Oscar Wendt góljával a győzelmet is kivívta, így negyedikként telel.

A MÁSIK VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEN

Borussia Mönchengladbach–Darmstadt 3–2 (Stindl 44., Nordtveit 51., Wendt 86. ill. Heller 28., Wagner 67.)