Bundesliga: Dárdai győzelmet várt, nem is hagyták cserben

2015.09.12. 17:34
Dárdai Pál, a Hertha vezetőedzője (Fotó: Action Images – archív)
Dárdai Pál középmezőnyben állomásozó csapata, a Hertha a még pont nélküli VfB Stuttgartot fogadta a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójának szombati játéknapján, és 2–1-re le is győzte. A Bayern München a hajrában fordított az Augsburg ellen (2–1), a Dortmund idegenben verte meg a Hannovert (4–2).

Dárdai Pál vezetőedző győzelmet várt a mérkőzéstől, és Haragucsi Genki közeli lövése révén korán meg is született a vezető gól. A 36. percben a stuttgarti Toni Sunjic fejjel egyenlített, de Fabian Lustenberger még a szünet előtt visszaszerezte a vezetést a berlinieknek.

A második félidőben az eredmény után futó VfB csak a pontrúgásoknál tudott némi zavart kelteni a Hertha soraiban, de az egyenlítéshez ez nem volt elég. Ebben a játékrészben nem született gól, Dárdaiék elkönyvelték második győzelmüket, és immár a tabella első felében állnak.

A forduló előtt százszázalékos Bayern München az Augsburgot fogadta, azt a csapatot, amely májusban győzött ellene a bajor fővárosban. A Bayern akkor már bajnok volt, ez némiképp magyarázta a váratlan eredményt – de most még a futam elején vagyunk, így igencsak nagy meglepetés érett, amikor szombat délután még a második félidő derekán is vezetett az Augsburg.

A 77. percben aztán Robert Lewandowski megiramodott középen, csetlett-botlott, de meg tudta játszani Thomas Müllert a bal oldalon, de ami a legfontosabb, idejében odaért társa kipattanó lövésére, és közelről a kapuba kotorta a labdát. Nem sokkal a lefújás előtt büntetőhöz jutott a Bayern – a játékvezető és asszisztense „jóindulata” nélkül aligha ért volna tizenegyest Douglas Costa „védőbe futása" –, és Thomas Müller nem kegyelmezett az ítélet-végrehajtáskor, a három pont így Münchenben maradt.

A Dortmund is hibátlan mérleggel várta a fordulót, amelyben a még nyeretlen Hannover volt az ellenfele idegenben. A hazaiak részéről a lengyel Artur Sobiech kétszer is betalált, de a dortmundi Pierre-Emerick Aubameyang duplája többet ért – mert ahhoz „hozzászólt” Henrih Mhitarjan és Felipe is, utóbbi öngóllal.

A szombat délután legmeglepőbb eredményét a Darmstadt szállította, amely Aytac Sulu fejesével győzött a Leverkusen otthonában. Büszke lehet a másik újonc, az Ingolstadt is, hiszen otthon tartott egy pontot a Wolfsburggal szemben, amely ezen a mérkőzésen szerepeltette először két új szerzeményét, Julian Draxlert és Dantét.

Az esti mérkőzésen az Eintracht Frankfurt a legszebb napjait idéző játékkal 6–2-re legyőzte az eddig veretlen 1. FC Kölnt. A meccs kulcsfigurája a legutóbbi szezon gólkirálya, Alexander Meier volt, aki karrierje első élvonalbeli mesterhármasát ünnepelhette (ez volt a 236. mérkőzése a német első osztályban).

A Frankfurt legutóbb 2005-ben szerzett hat gólt bajnokin – akkor is a Köln volt az ellenfél (6–3) –, de ilyen nagy különbségű élvonalbeli győzelemig egészen 1991-ig kell visszatekinteni a klubtörténetben (Stuttgarter Kickers, 6–1).

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
, szombati mérkőzések
Bayern München–Augsburg 2–1 (Lewandowski 77., Th. Müller 90. – 11-esből, ill. Esswein 43.)
Bayer Leverkusen–Darmstadt 0–1 (Sulu 8.)
Hannover–Borussia Dortmund 2–4 (A. Sobiech 18., 53., ill. P. Aubameyang 35., 85. – az elsőt 11-esből, H. Mhitarjan 44., Felipe 67. – öngól)
Hertha–Stuttgart 2–1 (Haragucsi 14., Lustenberger 45+3., ill. Sunjic 36.)
Ingolstadt–Wolfsburg 0–0
Eintracht Frankfurt–Köln 6–2 (A. Meier 4., 23., 87., Castaignos 15., 30., Seferovic 73., ill. Modeste 28., Heintz 81.)

1. Borussia Dortmund 4 4 15–3 +12 12
2. Bayern München 4 4 12–2 +10 12
3. Wolfsburg 4 2 2 6–2 +4 8