„Robbery” a pályán, kiütéses Bayern-siker

2011.02.12. 17:32
A Bayern most nem herdálta el előnyét: a piros-fehér mezesek kiütötték a Hoffenheimet (Fotó: Reuters)<br />
&Ouml;ssze&aacute;llt &bdquo;Robbery&quot; &ndash; teh&aacute;n Arjen Robben &eacute;s Franck Rib&eacute;ry p&aacute;rosa a Bayern M&uuml;nchenn&eacute;l &ndash;, &eacute;s a n&eacute;met rekordbajnok sim&aacute;n nyert is a Bundesliga 22. fordul&oacute;j&aacute;ban. A Bayern a remeklő Robben vez&eacute;rlet&eacute;vel 4&ndash;0-ra ki&uuml;t&ouml;tte a Hoffenheimet. Hajnal Tam&aacute;s kezdő volt, de csapata, a Stuttgart s&uacute;lyos veres&eacute;get szenvedett. A Hamburg elrontotta Pierre Littbarski wolfsburgi bemutatkoz&aacute;s&aacute;t, nyert a Leverkusen &eacute;s a Schalke, a M&ouml;nchengladbach meg lassan rem&eacute;nytelen helyzetbe ker&uuml;l.

A Bayern München úgy kezdett, ahogy az 1. FC Köln ellen is: gyorsan kétgólos előnyt kovácsolt. A bajorok villámstartot vettek a 2. percben, Thomas Müller Arjen Robbent futtatta, aki pontosan adott be, Mario Gomez pedig ziccerben érkezett, és be is lőtte azt – ez volt a kitűnő formában futballozó csatár 17. bajnoki gólja a szezonban.

Tizenöt perc után 2–0-t mutatott az Allianz Arena eredményjelzője. Vorsah hatalmasat hibázott saját térfelén a labdakihozatalnál, Müller megindult, majd Ribéry előtt adódott lehetőség. A francia első kísérlete lepattant, a második azonban már okos visszapassz volt Müllernek, aki magabiztosan értékesítette is a helyzetet.

A Bayern teljesen megérdemelten vezetett, első számú feladata az volt, hogy elkerülje az előző heti összeomlás megismétlését – akkor a Köln a második félidőben fordítani tudott 0–2-ről. Most szó sem lehetett erről, a rekordbajnok uralta a mérkőzést, és növelni is tudta előnyét: a 63. percben Robben szerezte meg a harmadikat, miután jobbról középre húzott Compper mellett, és a hálóba lőtt. Nem volt még vége a holland szélső show-jának: a 81. percben Robben Ribéry mintaszerű labdáját követően lépett egyet befelé, majd gyönyörű mozdulattal a hosszú felső sarokba tekert – 4–0, és ez lett a végeredmény is.

ROBBEN-DUPLA ÉS BAYERN-SIKER

Hajnal Tamás a Stuttgart kezdőcsapatában kapott helyet a Nürnberg ellen, de a kiesés ellen küzdő svábokon semmi és senki sem tudott segíteni. Az 1. FCN végig kézben tartva a mérkőzést simán nyert 4–1-re, a stuttgartiak tulajdonképpen csak Funk közvetlenül a szünet előtt szerzett gólja után reménykedhettek egy kicsit. Most viszont nem sikerült 0–2-ről 3–2-re fordítaniuk, mint Mönchengladbachban – a VfB maradt utolsó előtti; Hajnalt (aki az első gól előkészítéséhez egy szöglettel járult hozzá) a 72. percben lecserélték.

Az élcsoportból simán nyert Rolfes, Renato Augusto és Balitsch góljával a Bayer Leverkusen, amely Frankfurtból hozta el a három pontot. A Schalke most sem kényeztette el a szurkolóit, de Jefferson Farfán találatával legalább nyert: a perui csatárt Raúl ugratta ki a győztes gól előtt. A holland válogatottban villogó Klaas-Jan Huntelaar bajnoki góltalansági szériája mindenesetre folytatódott...

A Mönchengladbach egy héten belül második kiesési helyosztóját bukta el, és a fehér-zöld-feketéknek egyre sötétebb a jövő: Igor De Camargo ugyan már a 9. percben vezetést szerzett a Gladbachnak, de a 21.-ben kapott egy piros lapot is, és a St. Pauli kihasználta az emberelőnyt. Max Kruse a szünet előtt egyenlített, majd az 53. és az 58. perc között Asamoah és Lehmann találatával döntöttek a hamburgi barna-fehérek. Asamoah egy rekordot is beállított, mert lecserélték – immár 128. alkalommal a Bundesliga-karrierje során. Alighanem a szezon során összejön a rekorddöntés is.

Hogy a St. Pauli-szurkolóknak ne legyen száz százalékig jó napjuk, arról a városi rivális HSV gondoskodott: a nagyobbik hamburgi csapat Mladen Petric góljával elszúrta Pierre Littbarski wolfsburgi vezetőedzői bemutatkozását.

1. Borussia Dortmund 21 16 3 2 46–12 +34  51
2. Bayer Leverkusen 22 12 6 4 44–30 +14  42
3. Bayern München 22 11 6 5 46–26 +20  39
4. Hannover 21 12 1 8 29–30 –1  37
5. Mainz 21 12 1 8 32–22 +10  37
6. Freiburg 22 10 4 8 29–29 0 34
7. Hamburg 21 10 3 8 30–30 0 33
8. Hoffenheim 22 8 8 6 39–32 +7  32