Az éllovas Hertha BSC továbbra sem engedi közelebb üldözőit

2009.03.14. 17:30
A Bundesliga 24. fordulójában az éllovas, hazai pályán játszó Hertha BSC 1–0-ra megverte a a Bayer Leverkusent, és ezzel a sikerrel tovább őrzi négypontos előnyét üldözői előtt. A Bayern München simán gyűjtötte be a három pontot a Bochum vendégeként. Gólparádét hozott a Hannover–Dortmund mérkőzés, a csapatok testvériesen megosztoztak a termésen.
Voronin életben tartja a Hertha bajnoki álmait
Fotó: Reuters

Magához tért a Bayern München. Legalábbis erre a következtetésre juthatott az, aki végigböngészte a bajor klub utóbbi néhány meccsének jegyzőkönyveit: a Bayern két mérkőzésen 12 gólt rúgott a Bajnokok Ligájában a jobb sorsra érdemes Sportingnak, a német bajnokság előző fordulójában pedig 5–1-re verte meg a Hannovert. Ezek alapján nem sok jóra számíthatott a VfL Bochum a Bundesliga 24. fordulójában.

Egyperces gyászszünettel kezdődött az összes mérkőzés, a hétközi winnendeni ámokfutás áldozataira emlékezve. Jobban kezdtek a hazaiak, sőt az első nagy helyzetet is ők alakították ki Dabrowski révén – de Rensing a helyén volt, és hárított.

Nem volt túl nagy iramú a találkozó, és az újabb említésre méltó eseményre a 31. percig kellett várni: ekkor a megsérülő Miroslav Klose hagyta el a játékteret. (A Bayern kulcsjátékosai közül Franck Ribéry és Luca Toni sérülés miatt el sem utazott Bochumba.)

A kényszerű csere mintha felrázta volna a bajorokat, egy perccel később Zé Roberto révén megszerezték a vezetést. A brazil középpályás 16 méterről talált be a VfL kapujába. A gól után leült a mérkőzés, viszont a fordulást követően újabb nagy lehetőséghez jutott a bajnoki címvédő.

Pfertzel szabálytalankodott a tizenhatoson belül, a védő piros lapot, a Bayern tizenegyest kapott – de Lukas Podolski nem tudta megoldani a feladatot, és a bal kapufa mellé gurított. Ami ekkor nem sikerült Poldinak, az később összejött Philipp Lahmnak, a balhátvéd tíz méterről talált be a Bochum kapujába, eldöntve ezzel a három pont sorsát. A hajrában még Demichelis is feliratkozott a gólszerzők közé, kialakítva így a 3–0-s végeredményt.

Hogy a bajorok mégsem kerültek közelebb az első helyen trónoló Herthához, arról már nem ők tehetnek.

A listavezető hazai pályán fogadta a bajnoki versenyfutásból már korábban kiszálló Bayer Leverkusent – de Dárdai Pálék nem számíthattak sétagaloppra a „gyógyszergyáriak” ellen. A várakozásoknak megfelelően alakult a mérkőzés, az első félidőben alig lehetett veszélyes megmozdulást feljegyezni, mindkét csapat a biztonságot szem előtt tartva játszott.

Az 50. percben aztán egy szép és szerencsés támadás révén megszerezte a vezetést a Hertha: Voronin kényszerítőzött Nicuval, az összjáték után az ukrán támadó már csak a kapussal állt szemben – Adler hárított, de a kapusról kipattanó labda Voronin testéről a hálóba vágódott.

A továbbiakban már nem változott az eredmény, és az 1–0-s győzelem azt jelenti, hogy a berliniek tovább őrzik négypontos előnyüket a tabella élén – és egyre merészebb álmokat szövögethetnek. A találkozón Dárdai Pál kezdőként 88 percet játszott, és húsz perccel lecserélése előtt egy sárga lapot gyűjtött be – Király Gábor a leverkuseni kispadról nézte végig a mérkőzést.

Fordulatos és gólgazdag mérkőzést játszott egymással a Hannover és a Dortmund, amelyen sokáig úgy tűnt, hogy Hajnal Tamásék győzelme nem forog nagy veszélyben. Az idegenben játszó BVB már két góllal is vezetett, de a Hannover magára talált és röviddel a szünet után egyenlíteni tudott.

A Dortmund erre újabb két góllal válaszolt (az első duplához hasonlóan ezúttal is Frei és Kringe volt eredményes), ekkor sokan azt hitték, hogy eldőlt a találkozó. A 96 azonban innen is felállt, és két kései góllal legalább az egyik pontot otthon tartotta. Hajnal Tamás végig a pályán volt, és a 47. percben sárga lapot kapott.

BUNDESLIGA 1.

24. FORDULÓ
Hertha BSC–Bayer Leverkusen 1–0 (Voronin 50.)
VfL Bochum–Bayern München 0–3 (Zé Roberto 32., Lahm 60., Demichelis 90.)
Hannover 96–Borussia Dortmund 4–4 (Stajner 42., Bruggink 49., Hanke 80., Forssell 83. – tizenegyesből, ill. Frei 17. – tizenegyesből, 65., Kringe 27., 62.)
Karlsruhe–Arminia Bielefeld 0–1 (Janjic 86.)
1. FC Köln–Mönchengladbach 2–4 (Brecko 64., 82., ill. Bradley 25., Matmour 44., Friend 67., Bradley 87. - tizenegyesből)
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 1–1 (Fink 47., ill. Eduardo 10.)