Bakot lőtt a hazai pályán játszó Bayern München a „kecskések” ellen

2009.02.21. 17:37
A Bundesliga 21. fordulójában a hazai pályán játszó Bayern München meglepetésre 2–1-es vereséget szenvedett az 1. FC Kölntől. A VfB Stuttgart gólgazdag, 3–3-as döntetlent játszott a Hoffenheimmel, míg az éllovas Hertha a Wolfsburg vendégeként kapott ki.
Van Bommel sem érti: kikapott a Bayern
Fotó: Reuters

A szokásos hat helyett hét mérkőzést rendeztek a Bundesliga szombati játéknapján, de mind a hét stadionban kezdeti gólínséggel küzdöttek a csapatok: 22 percet kellett várni, hogy az első gól megszülessen – ezt Fabrice Ehret, a Köln játékosa szerezte meg a Bayern München otthonában.

Tulajdonképpen nem volt meglepő, hogy a vendégek betaláltak a bajorok ellen, hiszen a Kölnnél többször egyetlen csapat sem volt eredményes a bajorok otthonában – a „kecskések” a szombati meccs előtt 48-szor keserítették el a müncheni szurkolókat.

Úgy tűnt, a vendégek tovább ápolnák ezt a hagyományt, hiszen a 34. percben Daniel Brosinski is gólt szerzett, így már két gól volt az 1. FC Köln előnye (a teljesség kedvéért tegyük hozzá, hogy a találkozó elején Miroslav Klose gólt szerzett, de azt nem adta meg a játékvezető les miatt – véleményes ítélet volt).

A második játékrész elején majdnem megszületett a harmadik kölni találat is, de Novakovic fejesét a Lukas Podolski helyére beálló Landon Donovan a gólvonalon állva menteni tudta. Ezek után a bajorok egyre nagyobb nyomás alatt tartották a vendégek kapuját, a 84. percben pedig Daniel Van Buyten fejesével a szépítés is összejött.

A szépítés sikerült, de az egyenlítés már nem, így a Bayern München meglepetésre vereséget szenvedett a Kölntől.

A Stuttgart–Hoffenheim meccsen is az első félidő derekáig kellett várni az első találatra, de aztán elkezdtek potyogni a gólok: hét perc alatt három is esett: kettőt a hazaiak, egyet a vendégek szereztek.

A Hoffenheim Demba Ba révén szerezte meg a vezetést, a szenegáli csatár találatára Cacau válaszolt, Mario Gomez fejesével pedig már a Stuttgartnál volt az előny. Hogy mégis döntetlennel kezdődött a második félidő, arról Ba gondoskodott, aki a szünet előtt szép szóló után egyenlített.

A fordulás után ismét Gomezen volt a sor, aki remekbe szabott találatával újra vezetéshez juttatta a VfB-t – kerek négy percig, ugyanis Ba megszerezte harmadik gólját a meccsen, 3–3-ra alakítva az állást. A hosszabbítás perceiben hatalmas lehetőséghez jutott az újonc, a bíró ugyanis talán túl szigorúan tizenegyest ítélt, de Sejad Salihovic idegei felmondták a szolgálatot, és Jens Lehmann kapuja fölé bombázott.

A listavezető Hertha BSC a VfL Wolfsburg vendégeként próbálta megőrizni vezető helyét a bajnokságban – a berlinieknél Dárdai Pál a kezdőcsapatban kapott helyet. Az első félidőben kevés helyzetet alakítottak ki a csapatok, így jogos volt a félidei gól nélküli döntetlen. A 62. percben a hazaiak kapusának a hibáját kihasználva megszerezte a vezetést a Hertha, de sokáig nem örülhetett neki – tíz perccel később Edin Dzeko egyenlített. A fiatal bosnyák támadó a hajrában is betalált, így a Wolfsburg otthon tartotta a három pontot, a Hertha pedig visszacsúszott a második helyre.

Meglepetésre a Werder Bremen kikapott a kiesés ellen küzdő Cottbus otthonában – a brémaiak nem nevezték az utazó keretbe Futács Márkót. A Werder a vereséggel csak a 11., a Cottbus viszont a 14. helyen áll.

BUNDESLIGA

21. FORDULÓ
Karlsruhe–Frankfurt 0–1 (Caio 54.)
Bielefeld–Bochum 1–1 (Mijatovic 83., ill. Klimowicz 30.)
Stuttgart–Hoffenheim 3–3 (Cacau 26., Gomez 31.,63., ill. Ba 24., 45., 67.)
Bayern München–Köln 1–2 (Van Buyten 84., ill. Ehret 22., Brosinski 34.)
Mönchengladbach–Hannover 3–2 (Baumjohann 36., Marin 43., Neuville 83., ill. Pinto 53., Schulz 77.)
Wolfsburg–Hertha 2–1 (Dzeko 71., 84., ill. Cicero 62.)
Cottbus–Werder Bremen 2–1 (Ilijev 51., Rangelov 90., ill. Almeida 46.)