Teber szabadrúgása hozta az őszi bajnoki címet a Hoffenheimnek

2008.12.14. 19:02
A Hoffenheim telel az élen a német Bundesliga őszi idényében, miután (Lőw Zsolt nélkül) 1–1-es döntetlent játszott a Schalke 04-el. A vendégek az első félidő végén Asamoah góljával vezetést szereztek, de Teber gyönyörű szabadrúgásgóljával egyenlített a Rangnick-csapat, amely azonban nem tudta kihasználni (kettős) emberelőnyét, és végül be kellett érnie egy ponttal.
Teber szabadrúgása a hálóba tart: ezzel a góllal dőlt el, hogy a Hoffenheim telel a tabella élén
Fotó: Reuters

A Bayern München szombati döntetlenjével (2–2 a Stuttgart otthonában) egy ponttal megelőzte a Hoffenheimet a német labdarúgó élvonalban, így a kék-fehéreknek megvolt a vasárnapi „házi feladatuk”: ha nem kapnak ki a Schalkétól, újoncként az első helyen zárják a Bundesliga őszi idényét.

Ehhez képest nem volt hajlandó asszisztálni a Rangnick-csapatnak a gelsenkircheni gárda: jobban kezdtek (Halil Altintop passza után Asamoah lőtt mellé), majd egy újabb helyzet után (Ernst nem tudott túljárni Haas eszén) az első félidő hajrájában meg is szerezték a vezetést.

A 40. percben Altintop indult meg a középpályán, majd az üresen hagyott Asamoahnak továbbított, aki 15 méterről meg is szerezte a vezetést a Schalkénak (0–1). Az első félidő után elégedetlenül mehettek le a házigazdák a pályáról: a Hoffenheim kicsit az öltözőben maradt, majd mikor végre elkezdte saját játékát játszani, a vendégek egyből betaláltak.

A második félidő elején a csontzene szolgáltatta az aláfestést, amelynek három sárga után egy piros lap lett a végeredménye: Jermaine Jones állított meg szabálytalanul egy kontrát, mire megkapta a második sárgáját, és a levonulási parancsot.

A pályán maradt Schalke-játékosok üvöltöztek kicsit a játékvezetővel, Jones mutogatott kicsit levonultában (úgy kellett lefogni), de ez nem változtatott a tényen: emberelőnybe került a Hoffenheim.

A kék mezesek ezzel sem tudtak élni egy ideig: gyors és látványos támadójátékuknak nyoma sem volt, viszont a meddő támadások után egy jókor jött szabadrúgásból egyenlíteni tudtak. A 72. percben Ernst szabálytalankodott Gustavoval szemben, és a csereként beállt Selim Teber 24 méterről gyönyörűen csavart a jobb alsóba, a Hoffenheimnek pedig még bőven maradt ideje, hogy beerőszakolja a győzelmet jelentő gólt a tíz emberrel küzdő Schalke ellen (1–1).

Tíz perccel a vége előtt Engelaarnak is megvillant a sárga-piros egy buta lerántásért, a Schalke pedig innentől valóban csak a pontszerzésre játszott.

A Hoffenheim pedig nagyon benyomta a vendégeket: Neuernek Gustavo pattogós lövésénél kellett először nagyot védenie, majd a sokáig „láthatatlan embert” játszó Ibisevic tornáztatta meg a „királykékek” kapusát.

Ennél közelebb nem jutottak a házigazdák a gólhoz: a Hoffenheim ugyan megszerezte az őszi elsőséget, de nem tud pontelőnnyel az élen telelni – igaz, játéka alapján nem is szolgált rá a győzelemre a Schalke ellen.