Toni és Klose góljaival a Bayern München nyerte a forduló rangadóját

2008.11.29. 17:32
A német bajnokság 15. fordulójának rangadóján a címvédő Bayern München Luca Toni és Miroslav Klose góljaival 2–0-ra győzték le a Bayer Leverkusent. A győzelemmel a bajorok a tabella második helyére ugrottak és tapadnak a szintén győzelmet arató Hoffenheimre. Huszti Szabolcs gólpasszt adott a Hannover mérkőzésén, csapata pedig megverte a Karlsruhét.
Luca Toni ismét beköszönt a Leverkusennek
Fotó: Reuters
A hétvége csúcsrangadóján, a Bayer Leverkusen–Bayern München összecsapáson telt ház, 19 200 néző fogadta a csapatokat. A kilátogató drukkerek nagy része abban reménykedett, hogy a hazaiak megtörik az immár hét mérkőzés óta tartó átkot, és 2004 augusztusa után ismét legyőzik a Bayern Münchent.

Az iramra nem lehetett panasz, ugyanakkor igazán komoly gólhelyzeteket egyik csapat sem tudott kialakítani az első félidőben. A játékrész felénél a gyógyszergyáriak tűntek aktívabbnak, míg a Bayern részéről főleg Bastian Schweinsteiger volt elemében, aki több lövéssel vétette észre magát.

Az 59. percben megtört a jég, egy szép támadás végén a vendégek megszerezték a vezetést. Zé Roberto bal oldalról érkező beadását Luca Toni fejelte René Adler kapujába – az olasz világbajnokot hiába kísérték a leverkuseni védők, beavatkozni nem, csak asszisztálni tudtak.

A Leverkusen próbált támadni, de helyzetekig sem nagyon jutott, a végén pedig következett a fekete leves Miroslav Klose tálalásában – a meccs vége így 2–0-s Bayern-győzelem lett, a bajorok immár sorozatban nyolcadik mérkőzésükön verték meg a Leverkusent.

A Hannover hazai pályán fogadta a Karlsruhét, és már az első negyvenöt percben háromgólos előnyre tett szert. Mike Hanke kétszer, Mikael Forssell egyszer volt eredményes, így 3–0-s hazai vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok. Ehhez Huszti Szabolcs is hozzátette a magáét, a magyar válogatott középpályása adta ugyanis a gólpasszt Hanke második találatánál.

Nem sokan hitték volna, hogy a Karlsruhe még izgalmassá teheti a meccset, pedig mégis így alakult, de Da Silva és Stindl góljai csak a szépítésre voltak elegendők.

A forduló előtt listavezető Hoffenheim nem botlott a Bielefeld ellen sem, így továbbra is az újonc csapat mögött lohol a mezőny. A hazaiak már az első tíz percben eldöntötték a találkozót Ibisevics és Carlos Eduardo góljaival. A végén még Copado is betalált tizenegyesből – a 3–0-val záródó találkozón Lőw Zsolt nem kapott lehetőséget.

A Werder Bremennek van mit törlesztenie szurkolói felé, ennek megfelelően lendületesen kezdtek a hazaiak a Frankfurt elleni találkozón. A hétközi BL-búcsú után még mindig csalódott Werder húsz perc alatt két gólt rámolt be az Eintracht kapujába Pizarro révén, majd a 44. percben Diego is betalált büntetőből. Ekkor már sejteni lehetett, hogy a vendégeknek nem lesz erejük a fordításra, és így is történt: a második félidőben amolyan feszültséglevezetésként még két hazai gól született, a vendégek teljesen alárendelt szerepet játszottak.

BUNDESLIGA

15. FORDULÓ
SZOMBAT
Bremen–Frankfurt 5–0 (C. Pizarro 11., 20.,62., Diego 44. – 11-esből, Hunt 75.)
Mönchengladbach–Cottbus 1–3 (Baumjohann 59., illetve Bradley 17. – öngól, Sörensen 51., Jula 85.)
Hannover–Karlsruhe 3–2 (Hanke 12., 18., Forssell 44., illetve Da Silva 48. – 11-esből, Stindl 87.)
Hoffenheim–Bielefeld 3–0 (Ibisevic 5., Carlos Eduardo 11., Copado 89. – 11-esből)
Leverkusen–Bayern München 0–2 (Toni 59., Klose 82.)