A második helyre ugrott a Kölnt hazai pályán megverő Hertha

2008.11.28. 22:37
A Hertha hazai pályán verte meg 2–1-re a Kölnt a Bundesliga 15. fordulójának péntek esti mérkőzésén, ezzel a tabella második helyére ugrott. A berliniek – akiknél Dárdai Pál végig a pályán volt – Gojko Kacsar góljával szereztek vezetést, de Milivoje Novakovic még a szünet előtt egyenlített. A győztes gólt a csereként beálló Marko Pantelics szerezte meg a 86. percben.
A győztes gólt szerző Pantelicset (jobbra) ünneplik a társak
Fotó: Reuters

A Hertha azzal a tudattal léphetett pályára, hogy győzelme esetén a második helyre léphetne fel a tabellán. Ennek megfelelően a berliniek kezdték támadóbb felfogásban a találkozót, melynek 15. percében Andrej Voronyin beadásából Gojko Kacsar fejelt kapura, de Faryd Mondragon, a kölniek rutinos kolumbiai kapusa ezt még védeni tudta.

A 24. percben már góllal végződött az ukrán és a szerb játékos összjátéka. Voronyin nagyszerű bokapasszal hozta helyzetbe a védők mögé belépő Kacsart, aki higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba. A 21 éves szerb középpályásnak ez már a hatodik gólja volt az idei bajnokságban. 1–0.

Nem sokkal később csak a kapufa mentette meg a Herthát, Miso Brecko 30 méteres bombája a keresztlécről vágódott vissza a mezőnybe, majd az ismétlésből sem találtak a kapuba a kölniek.

Már úgy nézett ki, hogy marad az egygólos hazai előny a szünetre, de a vendégek tettek róla, hogy ne így legyen. A 45. percben Fabrice Ehret tekert középre a bal oldalról, a szlovén Milivoje Novakovic pedig a védőket megelőzve szép mozdulattal fejelt a jobb felső sarokba, Jaroslav Drobny csak beleérni tudott a labdába. 1–1.

A második félidő kiegyenlített játékot hozott, és hogy egyik edző sem lett volna megelégedve a döntetlennel, jól jelezte, hogy csatárokat küldtek a pályára.

A csereként beálló támadók közül Marko Pantelics hálálta meg leginkább a bizalmat, hiszen (győztes) gólt szerzett. A 30 éves szerb játékos a 85. percben egy jobb oldali szöglet után fejelt a rövid felső sarokba (2–1), és mivel a hátralévő időben a „kecskések” már nem tudtak egyenlíteni, a fővárosiak nyertek, ezzel pedig szombat estig biztosan a tabella második helyét foglalják el.