Hajnal gólpasszal és jó játékkal szomorította volt rajongóit

2008.11.21. 22:32
Idegenbeli győzelmet aratott a Borussia Dortmund labdarúgócsapata a Bundesliga 14. fordulójának nyitómérkőzésén: Jürgen Klopp gárdája Mohamed Zidan góljának (no meg Hajnal Tamás gólpasszának) köszönhetően 1–0-ra verte a Karlsruhét, és feljött a tabellán a 4. helyre. A hazaiak továbbra is kieső helyen szerénykednek, és alighanem visszasírják a „hajnalos” időket.
Diadalmas visszatérés: Hajnal és csapata győzelmet ünnepelhetett
Fotó: Reuters

Meglehetősen „egyhangú” (de magyar szemnek kedves) volt a német internetes sportportálok esti vezető anyaga: szinte minden lap Hajnal Tamással és karlsruhei visszatérésével volt elfoglalva. A magyar irányító megmutatta: megérdemli a reflektorfényt, hiszen szép gólpasszal és jó játékkal járult hozzá a Borussia Dortmund 1–0-s győzelméhez.

A meccs első nagy helyzete a sárga-feketék kapuja előtt adódott: Aduobe csúsztatását Weidenfeller káprázatos mozdulattal szedte ki a gólvonal elől.

A hazaiak a korai „heveskedéssel” le is tudták egy ideig a veszélyeztetést, míg a BVB fokozatosan fölényt tudott kiharcolni. Az igen aktív Hajnal többször is megpróbált gólt rúgatni Zidannal: az első alkalommal az egyiptomi még nem tudta kapura terelni a remek ütempasszt, a 20. percben viszont már betalált.

Egy dortmundi akció során Hajnal teljesen egyedül kapta a labdát a jobb szélen, élesen középre csavart, Zidan pedig a rosszul kimozduló Millert megelőzve a hálóba talált (0–1).

Az első félidő hátralevő részében a vendégek simán eldönthették volna a meccset, hiszen döntő fölényben játszottak: Li lövését Miller tolta ki, Hajnal löketét Sebastian blokkolta.

A második játékrészre a Dortmund némileg érthetetlenül visszavett, a KSC pedig mindent bevetett az egyenlítésért. A fehér-kékek azonban nem tudtak túl járni a meccs során vagy fél tucat bravúrt bemutató Roman Weidenfeller eszén, és újabb vereségükkel továbbra is nagy bajban vannak.

A Karlsruhe megbűnhődött a nagyon gyenge első félidőért, a Klopp-csapat pedig csak magának köszönheti, hogy izgulnia kellett: ezt a meccset már 45 perc után eldönthették volna.

A KSC kieső, 16. helyen áll, a BVB győzelmével feljött a tabellán a 4. pozícióba.