Parádézott a Werder Bremen, Dárdaiék pontot szereztek a Bayerntől

2007.12.15. 17:40
Remekelt a Werder Bremen, hiszen a 17. fordulóban 5-2-re verte hazai pályán a Bayer Leverkusent. A Bayern München nem tudott nyerni, Dárdai Pál Herthája ellen játszott gólnélküli döntetlent a bajor csapat. Hajnal Tamás végigjátszotta a Karslruhe meccsét, az újonc döntetlent játszott a Hamburg ellen.
Ötször örülhettek gólnak a Werder Bremen labdarúgói
Reuters
Reuters

Dárdai Pál csapata, a Hertha a listavezető Bayern Münchent fogadta, a magyar játékos a kezdőcsapatban kapott helyet. Az első félórában nem lehetett feljegyezni komoly gólszerzési lehetőséget, a szezon elején remeklő Ribéry, Klose, Toni hármasból utóbbi nem játszott, előző kettő pedig kevés veszélyt jelentett a kapura. A Tonit helyettesítő Podolski a 37. percben azonban megszerezhette volna a vezetést, ám a balösszekötő helyéről nagy helyzetben a kapu mellé lőtt.

Szünet után Rensing bravúrjára is szükség volt, hogy ne szülessen meg a Hertha vezető gólja, a Kahnt helyettesítő kapus Dárdai nagy lövését tolta ki szögletre a jobb sarok elől. A 75. percben Drobnynak is nagy bravúrra volt szüksége Klose lövésénél, de gól már nem született a mérkőzésen. A jól játszó Dárdait a 89. percben váltotta Chaded.

A Leverkusen Brémába látogatott, és a gyógyszergyáriak gyorsan vezetést szereztek: Tranquillo Barnetta kapott remek labdát, majd ballal a kapu közepébe lőtt. A 30. percben egyenlített a Werder, ekkor Diego remek labdáját Borowski átvette, lövését ugyan védeni tudta Adler, de Klasnic érkezett a kipattanóra, és közelről a kapuba helyezett.

A félidő végén kissé elszabadultak az indulatok, Rosenberget ugyan felrúgta Haggui, ám Kircher bíró nem adott büntetőt. Barnetta utána eljátszotta, hogy lefejelte őt Rosenberg, a játékvezető végül egy sárga lappal zárta le az esetet – azt Gresko kapta…

Szünet után nem tudtak felszabadítani a leverkuseni védők, a labda Diego elé került, és a brazil játékmester lövése végül a jobb alsó sarokban kötött ki, most már a brémaiaknál az előny. Sőt, az 58. percben az egyedül kapu felé robogó Fritz is kilőtte a jobb alsó sarkot, minden eldőlt.

A Werder azonban nem állt le, két hatalmas védelmi hibát követően Klasnic és Rosenberg tovább növelte az előnyt, Kießling szépíteni tudott csak.

Hajnal Tamás is kezdő volt Karlsruhéban, az újonc a Hamburgot fogadta. A magyar futballista előtt adódott az első játékrész legnagyobb helyzete, tíz méteres lövését azonban Rost védte.

A szünet után az első támadás egyből gólt hozott, Mutzel beadása után Mathijsen képtelen volt felszabadítani, a labda Timm elé került, ő pedig a hálóba lőtt hét méterről. Mindössze 36 másodperc telt el a félidőből.

A 67. percben növelhette volna előnyét a KSC, ám Boateng a gólvonalról ki tudta rúgni a labdát. A Hamburg a 90. percben egyenlíteni tudott, egy szögletnél még Rost kapus is előrejött, de nem ő, hanem Olic fejelte a hálóba Van der Vaart labdáját. A HSV megmentett egy pontot.

NÉMET LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA)

17. FORDULÓ
Schalke – Nürnberg 2-1 (Asamoah 14., Engelhardt 35.-öngól ill. Hariszteasz 55.)
Werder Bremen – Leverkusen 5-2 (Klasnic 30., 63., Diego 50., Fritz 58., Rosenberg 69. ill. Barnetta 6., Kießling 76.)
Hertha – Bayern München 0-0
Bielefeld – Stuttgart 2-0 (Kamper 79., Wichniarek 90+3.)
Wolfsburg – Dortmund 4-0 (M. Schäfer, R. Costa 11., Gentner 60., Dzeko 79.)
Karlsruhe – Hamburg 1-1 (Timm 46. ill. Olic 90.)