Hajnal Tamás gólt fejelt, Huszti Szabolcs győztes csapat tagja volt

2007.12.08. 17:49
A Huszti Szabolccsal felálló Hannover együttese 4-3-as győzelmet aratott a Werder Bremen ellen a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 16. fordulójában. A magyar játékos végigjátszotta a meccset, a végén róla állították meg Hugo Almeidát. Hajnal Tamás is végig a pályán volt a Karlsruhéban, az első félidőben öt méterről gólt fejelt. Pontokat vesztett a Bayern München és a Hamburg.
Hannoveri öröm, győzelem a Werder ellen
Reuters
Reuters

A forduló szombati játéknapján északi rangadót is rendeztek, a Huszti Szabolccsal felálló Hannover fogadta a Werdert.

Tíz percet kellett várni az első gólra, ezt a vendégek szerezték: Jensen indította Rosenberget, aki nagyon szabadon kapta a labdát, ezt kihasználva pedig a kapuba lőtt.

A kapott gól nem törte meg az alsó-szászországiakat, két perc múlva egyenlítettek: Huszti szabadrúgása Tarnat közreműködésével Hanke elé került, és ő nem hibázott.

A 20. percben már a Hannover vezetett, egy beadás Baumann térdéről vágódott saját kapujába. Sőt, a 21. percben Hanke egyedül vezethette kapura a labdát, és megszerezte második gólját.

A 41. percben Vinicius szabálytalansága után Stark játékvezető büntetőt ítélt, és Diego magabiztos ítéletvégrehajtónak bizonyult, ezzel egy gólra feljött a Werder.

Sőt, az 54. percben már egyenlő volt az állás, miután Tosics beadását Diego Rosenberg elé tette, és a svéd támadó a rövid sarokba lőtt.

Hankét azonban ezen a napon nem lehetett megállítani: a 77. percben egy jobb oldali beadást Stajner a támadó elé tett, ő pedig ezúttal sem hibázott. Ezzel a Hannover megnyerte a rangadót. A lefújás előtt Hugo Almeida megütötte Husztit, ezért piros lapot kapott.

Hajnal Tamás is kezdő volt a Karlsruhében, csapata a Bochumhoz látogatott. A 18. percben Sestak révén a hazaiak kerültek előnybe, a szlovák támadó 15 méterről helyezett Kornetzky kapujába.

A 24. percben egyenlített a KSC, miután Görlitz beadását Iasvili küldte kapura, Renno elsőre ugyan még hárítani tudott, de jól érkezett Hajnal Tamás, aki a kipattanót öt méterről a hálóba fejelte.

Az 56. percben már az újoncnál volt az előny, Iasvili-Timm-Freis összjáték után utóbbi lőtt 11 méterről a kapuba. Nem sokáig sikerült megtartani az előnyt, Sestak üresen érkezett Epalle szöglete után, és hét méterről a kapuba fejelt.

Értékes pontokat vesztett hazai pályán a Bayern München és a Hamburg is. A tabella élmezőnyében található két csapat mindössze gólnélküli döntetlenre volt képes a Duisburg, illetve a Cottbus ellen.

NÉMET LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA)

16. FORDULÓ
Bayern München - Duisburg 0-0
Bochum - Karlsruhe 2-2 (Sestak 19., 59. ill. Hajnal 24., Freis 56.)
Frankfurt - Schalke 2-2 (Toski 49., Amanatidisz 82. ill. Westermann 78., 89.)
Hamburg - Cottbus 0-0
Hannover - Werder Bremen 4-3 (Hanke 12., 21., 77., Baumann 20.-öngól ill. Rosenberg 10., 54., Diego 41.-11-es)
Stuttgart - Wolfsburg 3-1 (Marica 26., Cacau 48., Hitzlsperger 86. ill. Dzeko 51.)