Huszti Szabolcs két gólt lőtt, Hajnal Tamás két gólpasszt adott

2007.10.06. 18:09
Huszti Szabolcs két góljával verte a Hannover a német labdarúgó-bajnokság élvonalának (Bundesliga) kilencedik fordulójában a Stuttgart csapatát. A magyar középpályás előbb tizenegyesből, majd fejesből volt eredményes a címvédő otthonában. A végeredmény 0-2 lett. Ilyen különbséggel nyert a Karlsruhe is, amelyben Hajnal Tamás két gólpasszt jegyzett a Schalke otthonában.
Huszti csapata vezér volt a bajnok ellen
Reuters
Reuters

A bajnokcsapathoz látogatott a Hannover a német bajnokság 9. fordulójában, és bizony a Huszti Szabolcs vezette vendégalakulat jócskán megtréfálta a Stuttgartot. A hannoveri alakulat 2-0-ra nyert a Gottlieb-Daimler Stadionban, s ezzel megszerezte ötödik győzelmét a 2007-2008-as idényben.

A győzelemben oroszlánrészt vállalt a a gárda magyar légiósa, Huszti Szabolcs, aki a forduló előtt hetedik helyen álló csapat mindkét gólját szerezte.

Rögtön a hetedik percben megpecsételődött a regnáló bajnok sorsa. Ekkor Fernando Meirát állította ki a játékvezető, miután kézzel ért a labdába a 16-oson belül, a Hannover pedig 11-eshez jutott. A labda mögé Huszti állt, és kétszer értékesítette a megítélt büntetőt. Az elsőt is bevágta a magyar játékos, ám a bíró újrarugatta a büntetőt.

Nem volt azonban ezzel még vége: a középpályás a találkozó 52. percében fejjel is bevette Raphael Schäfer kapuját, s ezzel gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát.

Huszti a 77. percben elhagyta a játékteret, a helyén Benjamin Lauth folytatta.

Jól ment a másik magyarnak, Hajnal Tamásnak is. A Karlsruhe a Schalkéhoz látogatott, és meglepetésre 2-0-s győzelmet aratott. Mindkét találatot Christian Timm szerezte, az előkészítő viszont mindkét esetben a magyar válogatott játékos volt.

BUNDESLIGA

• 9. FORDULÓ:
  • Arminia Bielefeld-Hamburger SV 0-1 (Van der Vaart 49.)
  • Duisburg-Werder Bremen 1-3 (Ailton 15., Sanogo 56., Andreasen 87. ill. Jensen 7.)
  • Hertha BSC-Energie Cottbus 0-0
  • Schalke-Karlsruhe 0-2 (Timm 68., 83.)
  • Stuttgart-Hannover 0-2 (Huszti 8.-tizenegyesből, 52.)
  • Wolfsburg-Hansa Rostock 1-0 (Dzeko 89.)