Pontokat vesztett a Bayern München együttese a Schalke ellen

2007.09.15. 17:56
A Hamburg után a Schalke is pontokat vett el a Bayern Münchentől. Huszti Szabolcs kezdőként kapott szerepet a Hannoverben, a 12. percben szögletből gólpasszt adott Hankénak, ám a Nürnberg kétgólos hátrányból egyenlíteni tudott.
Ribéry és Rafinha párharca
Reuters
Reuters

A forduló slágermérkőzését Münchenben játszották, ahol az éllovas Bayern München a Schalke együttesét fogadta.

A hazai szurkolók örömére Luca Toni tudta vállalni a játékot, Hamit Altintop a kispadon kezdett.

A gelsenkircheniek az első félidő közepén szereztek vezetést, Lúcio elvesztette a labdát, Asamoah Rakiticet játszotta meg, a középpályás pedig 22 méterről Kahn hálójába lőtt.

A Bayernnek az 54. percben sikerült az egyenlítés: Ribéry szabadrúgását Toni bólintotta kapura, Neuer ugyan még reflexmozdulattal hárított, érkezett azonban Klose és két méterről a hálóba fejelt. A győztes gólt azonban nem tudta megszerezni Ottmar Hitzfeld csapata, így meg kellett elégednie egy ponttal.

Huszti Szabolcs kezdőként kapott szerepet a Hannoverben, és a 12. percben már gólpasszt adott: szögletét a rövidre érkező Hanke fejelte a hosszú sarokba. A támadó a 39. percben ismét fejjel volt eredményes, ezzel az alsó-szászországiak kétgólos előnnyel vonultak pihenőre.

Szünet után sikerült a szépítés a Nürnbergnek, egy szöglet után röviden szabadított fel a vendégcsapat, és Misimovic 19 méterről a hálóba lőtt. A 89. percben ráadásul egyenlítettek is Hans Meyer tanítványai, Mintal lőtt Enke lábai között a hálóba. Ekor már tíz emberrel játszott a Hannover, Schulz kapott piros lapot. Husztit a 78. percben cserélték le.

A bajnoki címvédő Stuttgart a Cottbust fogadta, és az első félidőben sikertelenül próbálta feltörni a vendégek védelmét. Az 54. percben azonban Baumgart bizonytalankodott hátul, és Khedira beadását Cacau a hálóba fejelte.

A svábok a hajrában bebiztosították győzelmüket, előbb Ewerthon, majd Gomez volt eredményes.

Alexander Meier duplájával legyőzte a Frankfurt a Hamburgot, a Bielefeldben vereséget szenvedő Rostock továbbra is pont nélkül áll.

NÉMET LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

BUNDESLIGA
Stuttgart-Cottbus 3-0 (Cacau 54, Ewerthon 79., Gomez 83.)
Bayern München-Schalke 1-1 (Klose 54. ill. Rakitic 36.)
Leverkusen-Bochum 2-0 (Haggui 62., M. Friedrich 88.)
Nürnberg-Hannover 2-2 (Misimovic 60., Mintal 89. ill. Hanke 12., 39.)
Bielefeld-Rostock 4-2 (Agali 31.-öngól, Eigler 51., 55., Wichniarek 60. ill. Kern 47., Bülow 63.)
Frankfurt-Hamburg 2-1 (A. Meier 8., 87. ill. Van der Vaart 82.-11-es)