U17-es Eb: óriási fordulat után kaptak ellenfelet a mieink

2017.05.13. 19:30
Németország vesztésre állt, de a szünet után fordítva 2–1-re legyőzte Hollandiát a Horvátországban zajló U17-es labdarúgó Európa-bajnokság szombat kora esti negyeddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb négy közé – és eldőlt az is, hogy a franciák lesznek a mieink ellenfelei a világbajnoki részvételért zajló keddi playoffmérkőzésen.

Mint ismert, a magyar és a francia csapat a csoportkör nyitányán már találkozott egymással, és a mieink nyertek 3–2-re.

A Németország–Hollandia mérkőzés első félidejében a szélen futó holland támadások, elsősorban Juan Familio-Castillo és Mohamed Mallahi jóvoltából többször zavarba hozták a német védelmet – egy ilyen akcióból született a vezető gól is: Familio-Castillo beadását Zakaria Aboukhlal küldte a német kapuba.

A második játékrész derekán Dennis Jastrzembski labdájából Elias Abouchabaka lőtte az egyenlítő gólt – az egymás utáni harmadik mérkőzésén talált a kapuba –, majd egy perccel a rendes játékidő vége előtt, egy szabadrúgás után Jann-Fiete Arp közelről megszerezte a németek győztes találatát is.

Arpnak ezen a meccsen nem különösebben ment a játék, de vérbeli támadóként a legjobbkor csapott le és szerezte meg hetedik gólját a tornán.

A negyeddöntő veszteseit a csoportkörben nyújtott teljesítményük alapján rangsorolták – Magyarország (7 pont), Franciaország (6), Hollandia (4), Írország (3) –, így alakult ki az 5. helyért zajló csata magyar–francia párosítása.

A versenykiírás szerint a a világbajnoki részvételért zajló mérkőzés kedd 12 órakor kezdődik Zágrábban.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, HORVÁTORSZÁG
NEGYEDDÖNTŐ

Németország–Hollandia 2–1 (Abouchabaka 66., Arp 79., ill. Aboukhlal 40+1.)
Anglia–Írország 1–0
(Sancho 13.)
Kiállítva: Bolger (Írország) a 78. percben
KORÁBBAN
Magyarország–Törökország 0–1 (Csonka 20. – öngól)
Spanyolország–Franciaország 3–1 (Morey 17., Abel Ruiz 35. – 11-esből, S. Gómez 56., ill. Gouiri 9.)

U17-ES LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, tizenegyesek döntenek a továbbjutóról.
Negyeddöntő
MAGYARORSZÁG–Törökország
0–1
Spanyolország–Franciaország 3–1
Németország–Hollandia 2–1
Playoff (az 5. helyért)
A rájátszás nyertese ötödik európai csapatként részt vehet a 2017-es világbajnokságon. A negyeddöntő veszteseit rangsorolják (szempontok: 1. A csoportkörben elért jobb helyezés. 2. A csoportkörben szerzett több pont, jobb gólkülönbség vagy több szerzett gól. 3. Jobb negyeddöntős eredmény. 4. Kevesebb hibapont a csoportkörben és a negyeddöntőben (a piros lap 3, a sárga lap 1 pontot ér). 5. A selejtező sorsolásakor használt világranglistán lévő helyezés. 6. Sorhúzás.), majd a legjobb két válogatott megküzd egymással a világbajnoki szereplést érő 5. helyért
Magyarország–Franciaország (Tv: M4 Sport)