Ligue 1: Neymar duplázott, hatot vágott a PSG

CS. M.CS. M.
2020.10.02. 23:09
A PSG két legnagyobb sztárja ismét pazarul játszott (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) hatodik fordulójának pénteki játéknapján a címvédő Paris Saint-Germain 6–1-es győzelmet aratott hazai pályán az Angers felett. A párizsiak góljaiból kettőt vállalt Neymar, de Alessandro Florenzi, Julian Draxler, Idrissa Gueye és Kylian Mbappé is betalált.

Bármennyire is meglepő, öt forduló után a két csapat ugyanannyi ponttal állt a Ligue 1 tabellájának középmezőnyében. A gyenge kezdést követően a párizsiak az utóbbi két bajnoki mérkőzésüket már behúzták, és a papírforma szerint az Angers sem jelenthetett számukra akadályt.

Nem is jelentett. A PSG már a 7. percben megszerezte a vezetést a most zajló transzferidőszakban érkező Alessandro Florenzi góljának köszönhetően (1–0). A jobb oldali védő egy rosszul sikerült felszabadítási kísérlet után szerezte meg a labdát a tizenhatoson belül, és egy bravúros mozdulattal a kapuba emelt.

A párizsiak a folytatásban is uralták az összecsapást, a 36. percben pedig megduplázták előnyüket. Kylian Mbappé egy pazar, tizenhatoson belüli cselsorozat után passzolt Neymarnak, aki nagyjából hét méterről lőtt a kapuba úgy, hogy a bal oldali kapufát is eltalálta (2–0).

A brazil sztárnak ez volt a nyolcadik olyan találata a bajnokságban a 2017–2018-as évad kezdete óta, amit Mbappé készített elő. Ez öttel több gólpassz, mint amennyit bármelyik párizsi csapattársa kiosztott számára a Ligue 1-ben.

8 - Neymar has received eight assists from Kylian Mbappé in Ligue 1 since his arrival in Paris in 2017/18, five more than from any other PSG's player over the period. Bromance. #PSGSCO pic.twitter.com/1mEHPFAuJm

A második félidőben ott folytatta a PSG, ahol abbahagyta: a 48. percben egy középre tett labdába ért bele egy Angers-védő, a lábáról pedig Neymar elé került a labda, aki közelről nem hibázott, és megszerezte második gólját a mérkőzésen (3–0).

Négy perccel később egy kisszögletet követően szépített az Angers – Ismaël Traoré fejelt az ötösön belülről Keylor Navas kapujába (3–1). Az 57. percben máris érkezett a hazaiak válasza: Mitchel Bakker tette középre a labdát a második vonalban érkező Julian Draxlernek, aki kapásból a kapuba lőtt (4–1).

A 71. percben Idrissa Gueye is megvillant, a PSG középpályása több mint húsz méterről eresztett el egy lövést, amivel az Angers kapusa nem tudott mit kezdeni (5–1). A végeredményt Kylian Mbappé állította be a 84. percben, aki egy tizenhatoson belüli passzra tökéletesen érkezett, és ziccerben nem hibázott (6–1).