Ligue 1: Cavani duplázott, Neymar gratulált, nyert a PSG

2017.11.18. 18:54
Neymar gratulált elsőként Edinson Cavani első góljához (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain hazai pályán 4–1-re legyőzte a Nantes-ot a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén.

Az élbollyal lépést tartani igyekvő Nantes – amely a meccs előtt a harmadik legkevesebb kapott góllal állt – az első félidő hajrájáig remekül tartotta magát, akkor aztán gyors egymásutánban Edinson Cavani góllal fejezett be egy kontrát, majd Ángel Di María beadásnak szánt labdája is utat talált a hálóba. Ekkor nagyjából sejthető is volt, hogy meglesz a PSG zsinórban harmadik bajnoki győzelme.

A 60. percben Prejuce Nakoulma beírt egyet a bajnokság „legjei” közé: 55 másodperccel a beküldése után szépített – ilyen gyors cseregól még nem volt a szezonban –, de ezzel csak megráncigálta az oroszlán bajuszát.

Javier Pastore erős lövéssel, a vendégkapus jelentős segítségével visszaállította a kétgólos különbséget, majd az egymást telibe találó nantes-i védők balszerencséjét kihasználva Cavani lőtt közelről az üres kapuba, beállítva a 4–1-es végeredményt.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

Egy kis stat: Cavani a 14. és a 15. gólját szerezte ebben a bajnoki kiírásban, ezzel pillanatnyilag ő a mostani topligaszezon legeredményesebb játékosa.

Az esti programban fontos győzelmet aratott Lang Ádám csapata, a Dijon, amely jó passzban van, a legutóbbi négy forduló során kilenc pontot zsebelt be, és nagyot ugrott előre a tabellán. A magyar védő kispados volt, nem lépett pályára.

FRANCIA LIGUE 1
13. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Paris Saint-Germain–Nantes 4–1
(Cavani 38., 79., Di María 41., Pastore 65., ill. Nakoulma 60.)
Dijon–Troyes 3–1 (Tavares 29., 46., Kvon Csang Hun 50., ill. Szuk Hjun Dzsun 18.)
Guingamp–Angers 1–1 (A. Camara 14., ill. Andreu 23.)
Strasbourg–Rennes 2–1 (Blayac 28., Bahoken 82., ill. Hunou 88.)
Toulouse–Metz 0–0

1. Paris SG 13 11 2 43–9 +34 35
2. Monaco 13 9 2 2 35–13 +22 29
3. Lyon 12 7 4 1 32–15 +17 25
4. Marseille 12 7 3 2 26–17 +9 24
5. Nantes 13 7 2 4 12–13 –1 23