Felkészülés: Robert Prosinecki második meccsét is megnyerte a montenegrói válogatottal

2024.03.25. 20:08
Bulgaria v Hungary - UEFA EURO 2024 Qualifier
Bulgária nem tudta legyőzni Azerbajdzsánt (Fotó: Getty Images, archív)
Montenegró Sztevan Jovetics góljának köszönhetően 1–0-ra legyőzte Észak-Macedóniát, míg Bulgária idegenben 1–1-re végzett Azerbajdzsán ellen felkészülési mérkőzésen.

A gól nélküli első félidő után Bulgária az 59. percben Filip Krasztev találatával szerzett vezetést Azerbajdzsán otthonában, és egészen a 87. percig úgy nézett ki, hogy ezzel meg is nyeri a találkozót. Ekkor azonban Ali Qurbani betalált, és döntetlenre mentette a meccset. 1–1

A korábbi világklasszis horvát labdarúgó, a fehéroroszok ellen győzelemmel debütáló Robert Prosinecki csapata, a montenegrói válogatott Antalyában Észak-Macedónia ellen lépett pályára. A találkozón mindkét csapat nagyon kevés lehetőséget alakított ki, de meglepetésre inkább az északmacedónok voltak aktívabbak, mégis Montenegró nyerte meg a meccset. Az első félidő 45. percében ugyanis a legnagyobb montenegrói sztár, a csapatkapitány Sztevan Jovetics egy szöglet után fejjel vette be Észak-Macedónia kapuját, ezzel el is döntötte a mérkőzést. 1–0