A tűzzel játszott a Sepsi, de hozta a kötelezőt a Botosani otthonában

2024.02.29. 15:05
Varga Kevin a kezdőcsapatban kapott lehetőséget (Fotó: Facebook/Sepsi OSK)
Negyedórányi jó játék elég volt a Sepsi OSK-nak, hogy a sereghajtó FC Botosani otthonában aratott győzelemmel megőrizze esélyét a román bajnokság felsőházába jutásra, de a székelyföldi csapat nagyon veszélyesen élt a második félidőben.

ROMÁN SUPERLIGA
28. FORDULÓ
FC Botosani–Sepsi OSK 1–2 (0–2)
Botosani, Városi Stadion, 1500 néző. Vezette: Antonie
FC Botosani: Kukic – Benzar, Sadiku (López, a szünetben), Miron, Celea – David, Dican (Mouaddib, a szünetben), Filip – Florescu, Margiotta, Mitrov. Vezetőedző: Bogdan Andone
Sepsi OSK: Moldovan – Otelita, Ninaj, Ciobotariu, Dumitrescu – Paun – Stefanescu (Stefan, 90+5.), Kallaku (Aganovic, 66.), Matei (Safranko, 90+5.), Varga K. (Kecskés, 70.) – Debeljuh. Vezetőedző: Bernd Storck
Gólszerző: López (78.), ill. Paun (24.), Debeljuh (31.)
Kiállítva: Dumitrescu (90+8.)

A kolozsvári Universitatea elleni hétfői találkozóhoz képest Bernd Storck alaposan átvariálta a szentgyörgyi kezdőt, amelybe most először került be Varga Kevin is. A Sepsi azonban ugyanolyan körülményes, lassú futballal kezdett, mint három nappal korábban, az első lehetőségek így az energikusabb Botosani előtt adódtak: Eduard Florescu távoli, megpattanó lövését Dinu Moldovan kellett védje, Zoran Mitrov pedig méteres lesről indulva talált be.

A félidő közepére aztán felpörgött a Sepsi, és ennek rögtön meg is lett az eredménye. Varga Kevin és Marius Stefanescu ugyan még nem talált kaput, de két perccel később Nicolae Paun már hat méterről a hálóba fejelt Cosmin Matei jobbról érkező beadásából. A megzavarodott hazai védelmet hamarosan újra mattolták a székelyföldiek: Stefanescu bombázott a lécre, a kipattanót begyűjtő Sherif Kallaku gyatra lövése pedig gólpassznak tökéletes volt az ötösnél ólálkodó Gabriel Debeljuhnak.

A második félidőben kivárásra játszó Sepsi kapuja felé egyre sűrűbben és egyre közelebb érkeztek a hazai lövések, Dinu Moldovan kapusnak azonban a 65. percig nem akadt dolga. Ekkor viszont Andres Dumitrescu és Enzo López kölcsönös mezrágatásánál csak a szentgyörgyi védőt látta szabálytalannak a játékvezető, így büntetőt lőhettek a hazaiak, de a Sepsi hálóőre megfogta Florescu erőtlen lövését. Lópeznek negyedóra múlva közeli emeléssel még összejött a szépítés, amely után hétperces videózás kellett a gól megerősítéséhez, a tizenegy percre nyúló ráadás viszont már csak a reklamálásról és az újabb hazai tizenegyes-kunyerálásokról szólt – ám csak kétpercnyi emberelőnyt sikerült elérniük, amikor Dumitrescu megkapta a második sárga lapját. 1–2