Ázsia-kupa: Irak drámai végjátékban győzte le Vietnámot, Japán továbbjutott

D. Á.D. Á.
2024.01.24. 15:27
Japán kivívta a továbbjutást Indonézia ellen (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Ázsia-kupa csoportkörének 3. fordulójában Irak 3–2-re nyert Vietnám ellen, Japán 3–1-re legyőzte Indonéziát, s továbbjutott a D-csoportból.

Vietnám a szünetben 1–0-ra vezetett Irak ellen, amely a folytatásra összekapta magát: Rebin Szulaka a második félidő elején kiegyenlített, Ajmen Husszein a 73. percben vezetéshez juttatta válogatottját. A második iraki gól szerzője a 83. percben tizenegyest rontott, s úgy nézett ki, hogy ez csúnyán megbosszulja magát, a vietnámi csapat ugyanis a 91. percben betalált. A ráadás 12. percében azonban ismét büntetőhöz jutott a már biztos továbbjutó Irak, Ajmen Husszein pedig ezúttal nem hibázott – Irak 3–2-re nyert, s százszázalékos mérleggel megnyerte a D-csoportot.

Két forduló után Japán és Indonézia is három-három egységgel állt, azaz a továbbjutás volt a tét a harmadik körben. A jóval esélyesebbnek számító japánok igencsak felszívták magukat, Ueda Ajasze a 6. percben tizenegyesből lőtt gólt, majd a fordulás után nem sokkal megszerezte a második találatát is. Japán a 88. percben egy öngóllal zárta le a meccset, Indonéziától pedig csak a szépítésre futotta a hosszabbításban – Japán 3–1-es sikert aratott, és Irak mögött továbbjutott. Mivel a hat csoportból a négy legjobb harmadik továbbjut, még Indonéziának sem reménytelen a helyzete, de már nincs saját kezében a sorsa.

ÁZSIA-KUPA (KATAR)
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
D-CSOPORT
Japán–Indonézia 3–1 (Ueda Ajasze 6., 52. – az elsőt 11-esből, Hubner 88. – öngól, ill. Walsh 90+1.)
Irak–Vietnám 3–2 (Szulaka 47., Ajmen Husszein 73., 90+12. – a másodikat 11-esből, ill. Bui Hoang Viet Anh 42., Nguyen Quang Hai 90+1.)