Szerb Szuperliga: megerősítette harmadik helyét a Topolya

2023.12.03. 19:00
Nagy csatában győzött a kékben játszó Topolya (Fotó: TSC)
A Szerb Szuperliga 17. fordulójának vasárnapi játéknapján a Topolya SC a Radnicski Nist fogadta, s a második félidőben lőtt góllal megszerezte a három pontot (1–0).

SZERB SZUPERLIGA
17. FORDULÓ
TOPOLYA SC–RADNICSKI NIS 1–0 (0
–0)
Topolya,TSC Aréna. Vezette: M. Markovics
TOPOLYA: Ve. Ilics – N. Petrovics (Sós, 80.), Sztojics, Krsztics, Cvetkovics – Vulics (Djakovac, 61.), Miloszavljevics (Pantovics, 68.), Radin– Csirkovics, Milovanovics (Antonics, 80.), Sz. Jovanovics. Vezetőedző: Zsarko Lazetics
RADNICSKI: Roszics – Belakovics (Skrbics, 90+2.), Vojnovics, Bakics – D. Petrovics, Pejovics, Meszarovics (Sz. Cvetkovics, 72.), Yamkam – Va. Ilics, Petrov, L. Jovanovics (Ivelja, 79.).Vezetőedző: Szlavoljub Djordjevics
Gólszerző: Djakovac (76.)
Kiállítva: Vanja Ilics (90+5.)

A TSC csütörtökön még a West Ham Unitedet fogadta a TSC Arénában, vasárnap pedig már a nisi Radnicski ellen kellett felmondania a leckét, szintén a saját közönsége előtt. A fáradtság jelei meg is mutatkoztak a hazaiakon, akik hiába birtokolták 69 százalékban a labdát az első félidőben, nem sikerült gólt szerezniük, pedig Szasa Jovanovics beadásai után Uros Milovanovicsnak megvoltak a helyzetei. A szerb Szuperliga utolsó előtti helyén álló Radnicski többször is veszélyes ellentámadást vezetett, azonban Veljko Ilics kapusnak nem akadt igazi feladata, mivel a vendégek támadói vagy célt tévesztettek, vagy gyenge lövéssel fejezték be az akciót.

A második félidőre egy sokkal harciasabb Topolya érkezett, a 49. percben Milovanovics hagyott ki egy ordító helyzetet, majd három percre rá Milan Radin került szemtől szembe Roszics kapussal, ám a középpályás csúnyán kapu mellé lőtt – utána ő és a passzt adó csatár is a földön fekve fogta a fejét. A TSC fokozta az iramot, ami meghozta az eredményt, a 76. percben ugyanis a csereként beálló Ifet Djakovac hat méterről a kapu bal oldalába bombázott. 1–0

A TSC a következő fordulóban a kragujevaci Radnicski 1923 otthonában lép pályára, utána pedig Athénba utazik, ahol az Olympiakosz lesz az ellenfele az Európa-liga A-csoportjának utolsó fordulójában.

A szerb bajnokság élcsoportja: 1. Partizan 43 pont, 2. Crvena zvezda 40, 3. TSC 32.

90+6. perc Vége a mérkőzésnek, megizzadt a három pontért a TSC, de megérdemelte a győzelmet

90+5. Vanja Ilics szabálytalankodik Djakovaccal szemben, ez a második sárga lapja, tíz emberre maradnak a vendégek

90+4. Radin állít meg egy gyors ellentámadást, sárga lapot kap érte

90+3. perc Radin harcol ki egy szabadrúgást a szögletzászló közelében, ezzel is múlik az idő

90+2. Nemanja Belakovics megy le,Miljan Skrbics áll be

90. perc Letelt a rendes játékidő, öt perc a ráadás

89. perc Beszorul a Radnicski, Djakovac lő ballal, de elakad a lövés a védőkben

87. perc Ilics kapus ápolást kér, de folytatja, nem kell Lazeticsnak cserélnie

80. perc Sós Bence és Goran Antonics is érkezik a TSC-be, Nemanja Petrovics és Uros Milovanovics helyére

79. perc Lazar Jovanovics megy le, Pavle Ivelja érkezik a vendégeknél

76. perc GÓÓÓÓL - ki más, mint a csereként beállt Ifet Djakovac. Milovanovics cselezgetett a vendégek tizenhatosában, majd amikor kisodródott, akkor középre adott, ahol Pantovics átvette a labdát, és a mögötte álló Djakovac pedig hat méterről a kapu bal oldalába bombázott

73. perc Jovanovics használja ki, hogy Yamkam elcsúszik, betör a tizenhatosba, azonban Roszics szögeletre üti a lövést

72. percAlekszandar Meszarovics megy le, Sztefan Cvetkovics jön a helyére

71. perc A két főszereplő, Milos Cvetkovics és Nemanja Belakovics is sárga lapot kap

70. perc Tömegjelenet a pályán, Cvetkovics és Belakovics vitatkoztak össze, aztán a kakaskodásba szinte mindenki bekapcsolódott.

68. perc Újab támadó érkezik a hazai csapatba: IvanMiloszavljevics helyére MilosPantovics jön

61. perc Milos Vulics jön le, helyére a TSC motorja, Ifet Djakovac érkezik

60. perc Vanja Ilics húzza vissza Csirkovicsot, ő kapja a mérkőzés második sárga lapját

52. perc ÚJABB KIMARADT ZICCER! Milovanovics teszi ki oldalra a labdát, Radin százszázalékos helyzetbe kerül, azonban tíz méterről csúnyán kapu mellé lő

49. perc EZ MEG HOGY MARADT KI?! Miloszavljevics lövését védi a vendégek kapusa, Jovanovics elé kerül a labda, aki Milovanovicshoz passzol, ő azonban három méterről rosszul találja el a labdát, amely egy gellert kap, és végül Roszics kezében köt ki

46. perc Elkezdődött a második félidő

45+3. perc Vége az első félidőnek. Egyelőre nem született gól a TSC Arénában

45. perc Letelt az első félidő, három perc a ráadás

45. perc Csirkovicsnak sikerült a bal szélen elszöknie a védőitől, középre adását Cvetkovics lövi rá, de a védők blokkolják a lövését, sokkal több volt ebben a helyzetben

41. perc Yamkam gurít gyengén és pontatlanul a kapus felé, Milovanovics csap le a labdára, de Vojnovicsnak még sikerül beleérnie, így Roszicshoz pattan a labda

35. perc Belakovics csapja be a felezővonalnál Krszticset, aki visszahúzza a vendégek játékosát, így ő kapja a mérkőzés első sárga lapját

31. perc Egy gyors ellentámadás végén Lazar Jovanovics elé kerül a labda, aki egy pattanás után gyengén találja el, Ilicsnek nem kell védenie

29. perc Belakovics fejjel készít le egy labdát Petrov elé, aki 19 méterről lő, de a próbálkozása másfél méterrel a kapu fölé megy

27. perc Jovanovics ezúttal a bal oldalon hagyja faképnél a védőjét, Milovanovics hét méterről lő, de a rövid sarokba tartó labdát Roszics bravúrral hárítja

24. perc Miloszavljevics ad el egy labdát a félpályánál, ebből egyből indul a vendégek ellentámadása, de a hazaiak szerencsérére Petrov beadása pontatlan

16. perc Csirkovics harcol ki egy szögletet, ő is végzi el a sarokrúgást, de Roszicsnak sikerül kiöklöznie a labdát

9. perc Jovanovics megy el a jobb szélen, középre adását Milovanovics elvéti, nagy helyzet marad ki, fogja is a fejét a TSC szélsője

8. perc Petrov próbálkozik egy lövéssel, de ez csemege Ilicsnek

1. perc Elkezdődött a mérkőzés

Fagypont körüli hőmérsékletben lépnek pályára a csapatok Topolyán, de a hideg szél miatt a valós hőérzet mínusz négy Celsius-fok körül alakul

ELŐZMÉNYEK

A Topolyai Sport Club az éllovas Partizan elleni kiütéses győzelem után az utolsó percben kapott góllal veszített a West Ham United ellenaz Európa-ligában, vasárnap 17 órától a szerb Szuperliga 15. helyezettjét, a nisi Radnicskit fogadja a TSC Arénában. Zsarko Lazetics, a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón elmondta, nehéz meccsre számít, hiszen csütörtökön este a londoni együttessel mérték össze erejüket, így alig maradt idejük felkészülni a bajnoki mérkőzésre.

A TSC a harmadik helyen áll 29 ponttal, míg a Radnicski eddig 13 pontot gyűjtött, s az utolsó előtti helyen áll a tizenhatcsapatos bajnokságban. A TSC-nek nagyon fontos lenne a három pont megszerzése, ugyanis a Novi Pazar már nyert, így a két csapat között most mindössze három pont a különbség.