Szerb Superliga: Egy pontot szerzett a Topolya a Radnicski vendégeként

2023.12.09. 12:59
Kragujevacon vendégszerepel a Topolya (Fotó: FK TSC/Fb)
A tizenegyedik helyen álló Radnicski 1923 vendégeként lépett pályára a szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Superliga) 18. fordulójában a Topolyai SC, amely végül egy pontot szerzett a kragujevaci vendégszereplés során.

SZERB SUPERLIGA
18. FORDULÓ
Radnicski 1923–Topolyai SC 0–0

Kragujevac. V.: Sz. Jovanovics.

RADNICSKI 1923: Lekovics – Pecelj, Mitrovics, Szimovics, Adzsics – Risztics, Gluscsevics (Djurics, 64.) – Bevis, Alekszics (Vidovics, 69.), Csolovics – Geoffrey (Vidakov, 64.).
Vezetőedző: Dudics Fedja.

TSC: Ilics – Calusic, Krstics, Antonics – Petrovics, Csirkovics (Sós, 78.), Radin, Kuveljics, Vlalukin (Pantovics, 79.) – Jovanovics, Milovanovics (Rakonjac, 65.).

Vezetőedző: Zsarko Lazetics.

ÖSSZEFOGLALÓ:

Kevés említésre méltó esemény történt a találkozó első félidejében: leszámítva Milan Radin kimaradt lehetőségét és Nikola Kuveljics 27 méteres lövését főként a középpályán folyt nagy harc. A vendégek mezőnyfölényüket nem tudták helyzetekre váltani, ha pedig ez sikerült, akkor Lekovics remekül reagált. A második játékrész elején Szasa Jovanovics csente el Szimovicstól a labdát, de hiába került szemtől szembe a hazaiak kapusával, Lekovics egy bravúrral megakadályozta, hogy a vendégek megszerezzék a vezetést. A hajrában a TSC sorozatban dolgozta ki az akciókat, de a csereként beállt Sós Bence kemény lövését is hárította a kapus, a kipattanót pedig a védők rúgták ki a gólvonal előtt.

A TSC tizenhét mérkőzésen 33 pontot gyűjtött, s hét pont az előnye a negyedik helyen álló, egy meccsel kevesebbet játszott Novi Pazarnál.

A TSC szerdán már utazik Athénba, ahol az Európa-liga A csoportjának utolsó fordulójában a görög Olympiakosszal méri össze erejét, utána pedig a szerb bajnokságban a Javor-Matiszt fogadja.

90+5. percVége a mérkőzésnek, amelyen nem született gól

90. perc Letelt a rendes játékidő, öt perc a ráadás

83. perc Sós húz el a jobb szélen, erős lövésébeLekovicsbelekap, a labda azonban a gól felé pattan, ám a védők a gólvonal előtt tisztáznak

80. perc Begurul a hazaiak kapujába a labda, de Pantovics lesen volt, így marad a döntetlen

78. perc Csirkovics helyére Sós Bence jön, Vlalukint pedig Pantovics váltja

70. perc Alekszics helyére Vidovics jön a hazaiaknál

65. perc Lazetics is cserél: Milovanovics jön le, a helyére Rakonjac áll be

64. perc Kettős csere a hazaiaknál:Geoffrey jön le, Vidakov áll be a helyére, Gluscsevics is lemegy, Djurics érkezik a helyére, akinek a neve ismerős lehet a TSC-t követők számára, ugyanis a játékos 2020-ban egy éven át a topolyai együttest erősítette

62. perc Csirkovics ad be balról, de Petrovicsot megelőzi Lekovics, aki egyértelműen a hazai csapat legjobbja

55. perc Kuveljicsnak valami nem tetszett, reklamált egy sort, így ő is besárgult

55. perc Mitrovics rúgja fel Milovanovicsot, sárga lap a jutalma

49. perc Radin szerez labdát, szemben a kapuval tizenhat méterről lő, de pont a kapus kezébe

47. perc Szimovics ügyetlenekedett, Jovanovics elvette tőle a labdát, de hat méterről nem sikerült a kapuba lőnie, Lekovics bravúrral védett

46. perc Elkezdődött a második félidő, egyik edző sem cserélt a szünetben

Nagy iramot, kevés helyzetet hozott az első játékrész.

45+2. perc Vége az első félidőnek

45. perc Letelt az első félidő játékideje, egy perc a ráadás

42. perc Csirkovics esik el, a játékvezető szerint nem volt szabálytalanság, a hazaiak műesésért sárga lapot követelnek a TSC középpályásának, de reklamálásért a hazaiak edzője kap sárgát, míg a kispadon a videóelemzést végző munkatársat piros lappal díjazza a játékvezető

39. perc Pecelj rúgja ki a labdát, mivel Csirkovics a földön fekszik és a bokáját fogja. Úgy néz ki, nem komoly a baj, a TSC játékosa marad a pályán

36. perc Csirkovics gurít le egy szabadrúgást Kuveljics elé, aki 27 méterről irtózatos erővel, de a kapu közepébe lő, Lekovics elsőre kijeti, másodikra megfogja a labdát

31. perc Egy tetszetős vendégakció végén Kuveljics lő tíz méterről, de a védők blokkolják a lövését

29. perc Alekszics szerzi meg a labdát, de előtte Radin lábába rúg - hatalmas a felháborodás a hazaiak részéről, amiért a játékvezető befújta a szabálytalanságot

Nagy harc zajlik a középpályán, ritkán jutnak el a csapatok az ellenfél kapujáig.

16. perc Jovanovics ad középre a jobb oldalról, egy picit magas a labda Csirkovicsnak

14. perc Gluscsevics és Geoffrey nem értették meg egymást, így Ilicsé lett a labda

11. perc Sorozatban két szögletet végezhet el Csirkovics, a második után Radin elé kerül a labda, aki mellre veszi, majd tíz méterről nem sokkal fölé lő. Sokkal több volt ebben, fogják is a fejüket a vendégek...

11. perc Szimovics kapja a mérkőzés első sárga lapját

4. perc Csolovics veszélyeztet a jobb szélen, Ilics másodszorra megfogja a labdát, s csak ekkor emeli fel a partjelző a zászlót, ugyanis a csatár legalább három méteres lesen volt az akció során

1. percNegyven másodperccel a kezdést jelző sípszó után Jovanovics szereli a hazaiak védőjét, és mindjárt betör a tizenhatosba, de a beadása kapu fölé megy

1. percElkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát

Kis késéssel érkeznek a csapatok a pályára, kékben a TSC, piros szerelésben a hazaiak.

ELŐZMÉNYEK

Három bajnoki és egy európa-ligás mérkőzés vár még a Topolyai Sport Clubra december folyamán, s ennek a sorozatnak az első állomása Kragujevac lesz, ahol a TSC ma 13 rakor a helyi Radnicski 1923 vendégekén lép pályára.

A vendéglátó az elmúlt két fordulóban a Csukaricskitől idegenben 4–1-re, a Novi Pazartól pedig hazai pályán 4–0-ra veszített, s saját szurkolói előtt mindent megtesz majd, hogy kiköszörülje a csorbát.

„Nemcsak a két legutóbbi meccsüket elemzetük, mert az csalóka lett volna. Sokkal jobb együttesről van szó, mint azt a Csukaricski és a Novi Pazar elleni eredmények tükrözik” – mondta Zsarko Lazetics. A TSC edzője hozzátette, a játékosainak jót tett a szünet, hiszen öt napon át tréningezhettek, s igyekeztek kijavítani a korábban előforduló hibákat.

A TSC a harmadik helyen áll 32 ponttal a tizenhatcsapatos bajnokságban, míg a Radnicski 18 pontjával a tizenegyedik helyen várja a találkozót.

A TSC a kragujevaci meccs után csak pár napot pihenhet, ugyanis szerdán délelőtt már utazik Athénba, ahol az Olympiakosz ellen a csoport harmadik helye lesz a tét az Európa-ligában.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A RADNICSKI 1923–TOPOLYAI SC SZERB ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!