Vb 2026: Messiék otthon kaptak ki Uruguaytól, Díaz-duplával nyert Kolumbia Brazília ellen

D. S. B.D. S. B.
2023.11.17. 07:03
Luis Díaz duplájával fordított Kolumbia Brazília ellen (Fotó: Getty Images)
Hazai pályán szenvedett vereséget Uruguay ellen a világbajnoki címvédő argentin válogatott a dél-amerikai világbajnoki selejtező 5. fordulójában (0–2), míg Kolumbia Gabriel Martinelli korai gólja után Luis Díaz duplájával fordított és nyert 2–1-re Brazília ellen.

A csoportot vezető argentinok hiába voltak mezőnyfölényben Uruguay ellen, az első félidő végén az FC Barcelona védője, Ronald Araújo találatával a vendégek szereztek vezetést (VIDEÓ ITT), majd a hajrában a liverpooli Darwin Núnez góljával 2–0-s idegenbeli sikert értek el (VIDEÓ ITT), s feljöttek a csoport 2. helyére.

Érdekesség, hogy Argentína az elmúlt 66 (!) évben csupán ötödször kapott ki hazai pályán világbajnoki selejtezőn, 1993-ban Kolumbiától, 2009-ben Brazíliától, 2015-ben Ecuadortól, 2016-ban Paraguaytól és most Uruguaytól.

Brazília ugyan Vinícius Júnior passzából az Arsenalt erősítő Gabriel Martinelli góljával már négy perc után vezetett (VIDEÓ ITT) a Kolumbia elleni barranquillai mérkőzésen, de a második félidőben az ugyancsak liverpooli Luis Díaz négy perc alatt csapata javára fordította a mérkőzést, hiszen a 75. és a 79. percben is betalált (A GÓLOK ITT ÉS ITT). Kolumbia 2–1-re nyert és már 3. a csoportban.

A mérkőzésen már a 27. percben le kellett cserélni a Real Madrid brazil támadóját, Vinícius Júniort, aki a mérkőzés után elmondta, a bal combjára kapott egy ütést, ma pedig vizsgálatok várnak rá.

Paraguay Chile elleni vendégjátéka gólt ugyan nem hozott (0–0), de izgalmakat igen, hiszen az első félidő végén a vendégektől Robert Rojas, a mérkőzés hajrájában a hazaiaktól Víctor Méndez jutott a kiállítás sorsára.

VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
DÉL-AMERIKA, 5. FORDULÓ

Argentína–Uruguay 0–2 (R. Araújo 41., D. Núnez 87.)
Kolumbia–Brazília 2–1 (Luis Díaz 75., 79., ill. Martinelli 4.)
Chile–Paraguay 0–0
Kiállítva: V. Méndez (88.), ill. R. Rojas (44.)

0–7–71

Az első hat helyezett kijut a világbajnokságra, a hetedik interkontinentális pótselejtezőt játszhat.

Ecuadortól három pont levonva, amiért Byron Castillo szabálytalan születési papírokkal vett részt az előző vb selejtezőjében.