Szuperliga: nagyon fontos három pontot szerzett a Topolya

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2023.11.05. 17:21
A Csukaricski ellen gyűjtötte be a három pontot a Topolya (Fotó: FK TSC/Fb)
A Csukaricski legyőzésével két sorozatot is megszakított a Topolyai Sport Club a szerb Szuperliga 14. fordulójában: a TSC kilenc mérkőzés után nyert, míg a belgrádi együttes a bajnokságban először veszített saját közönsége előtt.

SZERB SZUPERLIGA
14. FORDULÓ

CSUKARICSKITOPOLYAI SC 0–2 (0–0)
Belgrád, Csukaricski Stadion. V: P. Ilics
CSUKARICSKI: Filipovics– Tosics, Kovacsevics, Docics, Rogan– Adzsics (Ndiaye, 22.), Vranjes, Kovacs (Sztojanovics, 84.), Ivanovics (Singh, 66.)– Miladinovics (Nikcsevics, 84.), Cvetkovics (Adetunji, 66.). Vezetőedző: Igor Matics
TOPOLYAI SC: Ilics – Petrovics, Calusic (Antonics, 79.), Djordjevics, Sztojics, Cvetkovics– Csirkovics (Pantovics, 72.), Vulics, Djakovac (Miloszavljevics, 90+2.), Radin (Kuveljics, 79.)– Milovanovics (Jovanovics, a szünetben). Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Gólszerző: Csirkovics (23.), Cvetkovics (83.)

Nem sok izgalmat hozott az első félidő, amelyben a TSC fölényben játszott, s megérdemelten szerezte meg a vezetést a 23. percben, amikor Calusic előre ívelése pontosan Alekszandar Csirkovics elé esett, s a bal szélső azonnal betört a tizenhatosba, s mivel a védők késve érkeztek, tíz méterről kilőtte a bal alsó sarkot. Az első játékrész hajrájában a Csukaricski egyre veszélyesebben támadott, de Veljko Ilicsnek mindössze egyszer kellett védenie, amikor a bírói ráadás első percében Ivanovics próbálkozását ütötte szögletre.

A második félidőben megváltozott a játék képe, a hazaiak sokkal többet és veszélyesebben támadtak, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani a TSC kapuja előtt, ha pedig össze is jött egy veszélyesebb akció, akkor Ilics kapus a feladata magaslatán állt. A TSC a 83. percben eldöntötte a három pont sorsát, amikor Kuveljics lövését Filipovics még védte, de Vranjes az előre húzódó Cvetkovicshoz passzolt, aki a kapu bal oldalába lőtt.

A TSC legközelebb csütörtökön lép pályára, amikor Freiburgban a város nevét viselő együttessel méri össze erejét az Európa-liga A csoportjának negyedik fordulójában. Az európai kupaporondon való megmérettetés után ismét egy rangadó vár a topolyai együttesre, ugyanis a negyedik helyezett Vojvodinát fogadja a TSC Arénában.

Az állás: 1. Partizan 12 mérkőzés/34 pont, 2. C. zvezda 13/31, 3. TSC 13/26, 4. Vojvodina 13/19, 5. Csukaricski 12/17

90+4. perc Vége a mérkőzésnek, magabiztosan nyert a Topolyai Sport Club

90+2. Djakovac jön le, Miloszavljevics áll be

90+2. perc Adetunji keze Sztojics fejével találkozik, sárga lap a hazai játékos jutalma

90. perc Letelt a rendes játékidő, négy perc a ráadás

84. perc Vranjes megy le, Sztojanovics jön a helyére, Miladinovicsot pedig Nikcsevics váltja a Csukaricskiben

83. perc ELDŐLT A HÁROM PONT SORSA, 2-0 A VENDÉGEKNEK Kuveljics lövését Filipovics kiütötte, de Vranjes felszabadítása pont Cvetkovics ölébe hullott, aki tíz méterről a kapu bal oldalába lőtt

79. perc Kettős csere a vendégeknél: Milan Radint Nikola Kuveljics váltja, Josip Calusic helyére Goran Antonics jön

72. perc A gólszerző Csirkovics megy le, igencsak elfáradt a második félidőben, helyére Milos Pantovics áll be a TSC-ben

71. perc Sztojics késik egy ütemet, labda helyett lábat talál, ő is besárgul

69. perc Vulics fordul le szépen Roganról a félpályánál, a védő felrúgja, így ő kapja a mérkőzés első sárga lapját

66. perc Kettős csere a hazaiaknál: Mihajlo Cvetkovics helyére Adetunji jön, Ivanovicsot pedig Singh váltja

Jó hír a TSC-nek: a negyedik helyen álló Vojvodina habár 2-0-ra vezetett a Zseleznicsar ellen, végül csak egy pontot szerzett, mivel a pancsovai vendégek a második félidőben kétszer is eredményesek voltak

60. perc Miladinovics könyököl Cvetkovics arcába, a TSC játékosa lent is marad a földön, de a játékvezető nem látta a szabálytalanságot

51. perc Eladnak egy labdát a hazai védők, Csirkovics azonnal kapja a labdát a bal szélen, egyből lő, de másfél méterrel célt téveszt

50. perc Ilics megfogja a beívelést, Docics kifejeli a kezéből, a kapuban köt ki a labda, de a TSC szabadrúgást kap

46. perc A második félidőre UrosMilovanovics helyére Szasa Jovanovics állt be a vendégeknél

46. percEsőben kezdődött el a második félidő

45+2. perc Véget ért az első félidő

45+1. perc Ivanovics lő tíz méterről, de Ilics számít a próbálkozásra, és a rövid sarokba tartó lövést szögletre üti

45. perc Véget ért az első negyvenöt perc, két perc a ráadás

43. perc Djakovac bonyolódik bele a cselekbe, el is veszíti a labdát a félpályánál, amiből egyből indul a hazaiak akciója, Ivanovics azonban tizenhét méterről csúnyán fölé lő

33. perc Ébredezik a Csukaricski, az első veszélyesebb akciójuk során kétszer is kapura lövéssel próbálkoztak, de mindkettő elakadt a védőkben

Egyelőre nem látszódnak a TSC játékosain a fáradság jelei, pedig szerdán a Crvena zvezda elleni rangadó, amely 1-1-gyel ért véget, sokat kivett a játékosokból. A Csukaricski ötlettelenül játszik, teljesen veszélytelenek Ilics kapujára.

23. perc VEZET A TSC! - Alekszandar Csirkovics a gólszerző! A bal szélsőre nem figyeltek a hazai védők, aki elviharzott a szélen, majd tizenegy méterről irtózatos erővel kilőtte a bal alsót. Ez volt a játékos második gólja a bajnokságban, a gólpasszt Calusic adta

22. perc Kényszerű csere a Csukaricski csapatában: Adzsics helyére Ibrahima Ndiaye áll be

21. perc Adzsics marad lent a földön, és sérülés miatt le is kell cserélni a hazaiak játékosát

11. perc Petrovics harcol ki egy szögletet, a beadás után Filipovics üti ki a labdát, Cvetkovics egyből kapura lő tizenhétről, de a lövés elakad a védőkben

A sok eső miatt a talaj igencsak nedves, sokszor elcsúsznak a játékosok. Egyelőre a TSC jobban feltalálta magát a nem éppen kiváló minőségű pályán, többet birtokolják a labdát a vendégek.

5. perc Radint nem tudták megállítani a hazai védők, aki a bal oldalon egészen a tizenhatosig robogott, de a beadása pontatlan volt

1. perc Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát

Tiszta fehérben a hazaiak, a TSC szokásos sötét kék szerelésében lép pályára. A Csukaricski kapuját az a Nenad Filipovics őrzi, aki éveken át erősítette a TSC-t.

Labdarúgásra kiváló alkalmas idő, 14 Celsius-fok van a szerb fővárosban.

ELŐZMÉNYEK

Tizenkét mérkőzés után hat győzelemmel, öt döntetlennel és egy vereséggel, 23 pontot gyűjtve jelenleg a szerb élvonal harmadik helyén áll, hat ponttal megelőzve aktuális vendéglátóját, az FTC Ekl-es csoportriválisát, a Csukaricskit.

Nehéz és rendkívül fontos idegenbeli mérkőzés vár a Topolyai Sport Clubra a szerb Szuperliga 14. fordulójában: az észak-bácskai együttes ma 15:30-kor Belgrádban a Csukaricski vendégeként lép pályára, s amennyiben nyer, megerősíti a táblázaton elfoglalt harmadik helyét.

Annak ellenére, hogy a TSC immár kilenc mérkőzés óta nyeretlen, Zsarko Lazetics, a topolyai együttes vezetőedzője szerint nem lehet arról beszélni, hogy a csapat hullámvölgybe került volna, hiszen az Európa-liga csoportkörében megszerezték első pontjukat, és legutóbb a Crvena zvezda otthonában is kiharcolták a döntetlent.

„Nem elég csak a legutóbbi mérkőzéseket figyelembe venni, s ha a teljes képet nézzük, akkor jól állunk, s az derül ki, hogy a sorozatban aratott hat győzelmünknek az árát fizetjük most vissza. Emellett a bajnoki meccsekkel nem lehet egy kalap alá venni az európa-ligás mérkőzéseket, ahol nagyszerű együttesek ellen lépünk pályára“ – mondta Lazetics.

A Csukaricski az ötödik helyen áll a bajnokság, de egy meccsel kevesebbet játszott, így a belgrádi együttes közvetlen konkurense a topolyai csapatnak az európai kupaporondra való kijutás tekintetében.

A TSC tizenkét mérkőzésen 23 pontot gyűjtött, s a harmadik helyen várja a mai mérkőzést, míg a belgrádi ellenfele tizenegy találkozón 17 pontot íratott a neve mellé.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A CSUKARICSKI–TOPOLYAI SC SZERB ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!