Szerb Szuperliga: a Vojvodina elvitte a pontokat Topolyáról

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2023.11.12. 21:24
Fotó: Topolyai SC
Gyorsan megszerezte a vezetést a Topolyai Sport Club, de a vendég újvidékiek már a 29. percben megfordították az eredményt.

SZERB SZUPERLIGA, 15. FORDULÓ
Topolyai SC–Vojvodina 1–2 (1
–2)
Topolya,
TSC Aréna. V: M. Sztefanovics.
TOPOLYAI SC: Szimics – Calusic, Antonics (Djakovac, a szünetben), Sztojics – Petrovics (Sós, 86.), Radin, Vulics (Milovanovics, a szünetben), Cvetkovics – Csirkovics (Mircsevszki, 86.), Pantovics (Krsztics, a szünetben), Jovanovics. Vezetőedző: Zsarko Lazetics.
VOJVODINA: Carevics – Giorbelidze, Crnomarkovics, Roszics, Bjekovics – Zukics (Kajevics, 77.), Miloszavljevics – Radulovics (Miletics, 89.), Índio (U. Nikolics, 68.), Malbasics (N. Campbell, 68.) – Vukanovics (Ivanovics, 89.). Vezetőedző: Ranko Popovics.
Gólszerző: Csirkovics (1.), ill. Radulovics (19., 29.)

Jobban nem is kezdődhetett volna a vajdasági rangadó a Topolyai Sport Club számára, ugyanis a vendégek kapusa, Carevics húsz másodpercnyi játék után eladta a labdát, amire Szasa Jovanovics csapott le, aki Milos Cvetkovicshoz passzolt, a szélső pedig a jobb oldalról átívelt a balra, ahol Alekszandar Csirkovics hat méterről a rövid sarokba fejelt. A hazaiak mezőnyfölénye azonban nem jelentett újabb gólt, sőt, a vendégeknek tíz perc elég volt, hogy megfordítsák az eredményt. A 19. percben Andrija Radulovics kapott egy visszagurítást, s tizenhét méterről ballal gyönyörűen csavarta a labdát a kapu jobb oldalába. Tíz perccel később Szimics kapus egy jobb oldali beadást pont középre, Radulovics, a Crvena zvezda korábbi játékosa elé ütött, aki tizenhárom méterről nem hibázott, s megszerezte idénybeli harmadik gólját.

A második félidőre a TSC-be érkezett Ifet Djakovac, Vukasin Krsztics és Uros Milovanovics is, és sokkal veszélyesebbek lettek a topolyai támadások, azonban a csereként beállt Milovanovics a 70. percben telibe lőtte a jobb kapufát, pár perccel később pedig Djakovac került helyzetbe, de Carevics védett. A hajrában a vendégek eldönthették volna a meccset, ám a csereként beállt Campbell mindkét próbálkozását sikerült Szimicsnek védenie.

A TSC tizennégy mérkőzésen 26 pontot gyűjtött, s ezzel a harmadik helyen áll, de csak négy pont az előnye az újvidéki Vojvodina előtt, amely a negyedik pozícióban várja a következő fordulót.

A sorrend: 1. Partizan 14 mérkőzés/40 pont, 2. Crvena zvezda 14/34, 3. Topolya 14/26, 4. Vojvodina 14/22, 5. Mladoszt 14/21, 6. Novi Pazar 14/20

90+8. perc Vége a mérkőzésnek, újvidéki győzelem született Topolyán, s így igencsak izgalmas lesz a harmadik helyért folytatott küzdelem

90+5. Carevics kap sárgát időhúzás miatt

90+1. perc Campbell kerül hatalmas helyzetbe, Szimics hasa alatt elmegy a labda, de megáll a gólvonal előtt, így a kapus begyűjti

90. perc Letelt a rendes játékidő, hat perc a ráadás

89. perc Kettőt cserélnek a vendégek is: Radulovics helyére Miletics, Vukanovics helyére pedig Ivanovics érkezik

86. perc Petrovics helyére Sós Bence érkezik, Csirkovicsot pedig Mircsevszki váltja

85. perc Campbell kerül helyzetbe, tizenhétről lő, de pont Szimics kezébe

81. perc Csirkovics jobb oldali szöglete után Sztojics piszkál bele a labdába, ami be is férne a jobb alsóba, de Carevics megfogja

79. perc Uros Milovanovics nyújtott lábbal érkezik Crnomarkovics lábára, ez is sárga

77. perc Zukics nem bírja folytatni, helyére Kajevics jön

72. perc Djakovac kerül helyzetbe, de Carevics véd, így marad az 1–2

70. perc Milovanovics kap egy jó labdát a szélről Djakovactól, szemben a kapuval tíz méterről a jobb kapufát találja telibe

68. perc Cserél a Vojvodina is. Índio helyére Uros Nikolics érkezik, Malbasicsot pedig Campbell váltja

A szerb Szuperligában az idén amikor a TSC megszerezte a vezetést, még sosem kapott ki.

66. perc Csirkovics végzi el a szabadrúgást huszonhat méterről, de telibe lövi a sorfalat

65. perc Crnomarkovics kap sárgát Jovanovics visszahúzásáért, a hazaiak piros lapot követelnek, de csak sárga lett belőle

58. perc Calusic is begyűjt egy sárgát a Crnomarkovics elleni szabálytalanságért

50. perc Zukics nem enged elvégezni egy szabadrúgást a félpályánál, sárga lapot kap érte

46. perc Milos Vulicsot, Goran Antonicsot és Milos Pantovicsot is lecserélte Zsarko Lazetics, helyükre Uros Milovanovics, Ifet Djakovac és Vukasin Krsztics érkezett

46. perc Elkezdődött a második félidő

45+1. perc Vége az első félidőnek. Jól kezdett a Topolya, utána viszont tíz perc alatt fordítottak a vendégek

45. perc Letelt a negyvenöt perc, egy perc lesz a ráadás

Tizenhárom mérkőzés, vagyis több mint nyolc hónapja nem nyert a Vojvodina idegenben a szerb bajnokságban, Topolyán bizonyára nem örülnének, ha most szakadna meg ez a sorozat

43. perc Csirkovics kap egy remek kiugratást, de nem sikerül átemelni a kifutó Carevicset. Az akció végén a partjelző emelte a zászlaját, így ha be is megy, les miatt nem érvényes a gól

38. perc Calusic esik el a vendégek tizenhatosában, de Radulovics megmozdulása a játékvezető szerint szabályos volt, így nincs tizenegyes

34. perc Folyamatosan a vendégek tizenhatosában pattog a labda, kétszer is lövéssel próbálkoznak a hazaiak, de a védőknek végül sikerül felszabadítaniuk

33. perc Petrovics ad be balról, Malbasics elcsúszik a saját tizenhatosán, így Cvetkovics elé kerül a labda, de a védők blokkolják a húsz méterről leadott lövést

29. perc FORDÍT A VOJVODINA! Szimics üti ki a jobb oldalról érkező beadást, igencsak rossz helyre, pontosan középre, ahol Andrija Radulovics begyűjti a labdát, és tizenhárom a kapu bal oldalába lő, megszerezve ezzel saját és csapata második gólját

23. perc Megint nem veszik a hazai védők komolyan Radulovicsot, aki ezúttal 25 méterről lő, de a középre tartó erős próbálkozást Szimics kiüti

19. perc EGYENLÍT A VOJVODINA!Vukanovics passzolt vissza Radulovicsnak, aki a tizenhatos előtt felnézett, majd tizenhét méterről, egy gyönyörű mozdulattal ballal a jobb sarkokba csavarta a labdát

17. perc Radin gondol egyet és 25 méterről kinézi a jobb sarkot, de Carevics résen van, magabiztosan véd a kapus

A TSC kapusa, Nikola Szimics öt éven át a Vojvodina tagja volt, onnan igazolt a nyáron a topolyai klubba, ahol így komoly konkurenciája lett a fiatal Veljko Ilicsnek.

5. perc Egy jobb oldali akció végén a középre gurítást Jovanovics rosszul találja el, így a labda kapu mellé megy

1. perc ÁLOMKEZDÉS A HAZAIAK RÉSZÉRŐL! Vezet a TSC: Csirkovics a gólszerző. Harminc másodperc után a vendégek kapusa, Carevics pontatlanul passzol, Cvetkovics a jobb oldalról átíveli a labdát a másik oldalra, ahol Csirkovics hat méterről a rövid sarokba fejel

1. perc Elkezdődött a mérkőzés

ELŐZMÉNYEK

A Freiburgtól csütörtökön elszenvedett 5−0-s El-vereség után vasárnap a szerb
élvonalban lép pályára a Topolyai SC.

Vajdasági rangadót játszik az FK Vojvodinával. Győzelmével a TSC megerősítené harmadik helyét a tabellán, ugyanis tízpontos előnyre tenne szert a hatodik helyen álló újvidékiekkel szemben. A harmadik helyért folytatott versenyfutásban a TSC áll legjobban, ugyanis tizenhárom mérkőzésen 26 pontot gyűjtött, a Mladoszt Lucsani eggyel többször lépett pályára és 21 ponttal a negyedik, az ötödik helyen pedig a húszpontos Novi Pazar áll, amely szintén tizennégy meccset játszott.