Szerb Szuperliga: topolyai pontszerzés a címvédő otthonában

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2023.11.01. 19:39
Fotó: Facebook/Topolyai SC
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a Topolya a Crvena zvezda otthonába látogatott, s annak ellenére, hogy a 84. percben hátrányba került, egy pontot sikerült szereznie a címvédő ellen.

SZERBIA, SZUPERLIGA
8. FORDULÓ
CRVENA ZVEZDA–TOPOLYA 1–1 (0–0)
Belgrád,Rajko Mitics Stadion,6500néző.Vezette:Mitics
Crvena zvezda: Glazer – Rodics, Dragovics, Djiga, Nedeljkovics (L. Nikolics, 25.) – Hvang, Sztamenics (Krasso, 65.) – Bukari (Mijatovics, 65.), Ivanics (Katai, 74.), Lucsics – Olayinka (Ndiaye, 65.).Vezetőedző: Bahar Barak
TSC: Szimics – Calusic, Antonics, Djordjevics – Petrovics, Kuveljics, Radin (Pantovics, 87.), Vlalukin (Sós, 87.) – Sztanics (Vulics, 66.) – Jovanovics (Milovanovics, 77.), Csirkovics (Djakovac, 77.).Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Gólszerző: Katai (84.), ill. Djakovac (90+1.)

Az első félidő elején és a végén játszott csak igazán mezőnyfölényben a Crvena zvezda, de Szimics kapus remek védéseinek, valamint a TSC kiválóan helyezkedő védőinek köszönhetően a címvédőnek nem sikerült gólt lőnie. A legjobb alkalmat Lucsics szalasztotta el, aki a 32. percben Bukari passzát tizenegy méterről csúnyán fölé lőtte. A másik oldalon is akadt helyzet, méghozzá nem is kicsi, ugyanis öt perccel Lucsics lehetősége előtt Csirkovics ívelt át a bal oldalról a jobbra, ahol a hazai védők teljesen megfeledkeztek a szélvészgyors Szasa Jovanovicsról, aki megpróbálta Glazer lába között kapásból a kapuba juttatni a labdát, azonban a kapus lábát érintve a labda kifelé pattant.

A Zvezda fölényéről sokat elárul, hogy a hatvanadik percben már tizennégy szögletnél jártak, de leszámítva Mirko Ivanics helyzetét az 51. percben, a hazai támadások rendre elakadtak a TSC védőiben. A vendégek ellentámadásokkal próbálkoztak, s a 61. percben nem sok hiányzott, hogy Szasa Jovanovics futtából a jobb alsóba lője a labdát, de a hazaiak szerencséjére az oldalhálót találta el. A hazaiak szenvedésén nem segített az sem, hogy a lelátóról a folyamatos támogatást időről időre füttyszó törte meg, így jelezték a szurkolók a C. zvezda játékosainak és a szakvezetésnek, hogy nem erre számítottak a topolyai együttes elleni találkozón. A topolyai védelem végül a 84. percbe kapitulált, amikor egy kapu előtti kavarodás során a csereként beállt Mijatovics öt méterről a kapufát találta el, a kipattanót pedig Alekszandar Katai fejelte a kapuba. A TSC azonban ekkor mindent egy lapra téve elkezdett támadni és a 90+1. percben Мilovanovics megcsúsztatta a labdát Djakovac elé, aki két védő között a jobb alsóba lőtt. 1–1

A TSC legközelebb vasárnap 15.30-kor lép pályára a bajnokságban a tavalyi bronzérmes együttes, a jelenleg ötödik helyen álló belgrádi Csukaricski ellen, csütörtökön 21 órától pedig a Freiburg vendége lesz az Európa-liga A-csoportjának negyedik fordulójában.

90+5. perc Vége a mérkőzésnek, értékes pontot szerzett a TSC Belgrádban!

90+1. perc GÓÓÓÓL - Djakovac egyenlít! Milovanovics megcsúsztatja a labdát, Djakovac térddel vette át, és két védő között kibújva a jobb alsóba lő

90. perc Letelt a rendes játékidő, négy perc a ráadás

89. perc Dragovics rúgja fel Djakovacot, sárga lapot kap érte

87. perc Még kettőt cserél a vendégek edzője: Milan Radin és Vlalukin megy le, Pantovics és Sós Bence lép pályára

84. perc GÓL, VEZET A ZVEZDA - egy kapu előtti kavarodás során Mijatovics a kapufát találja el, a kipattanót pedig Katai fejeli a rövid sarokba

77. perc Szasa Jovanovics helyére UrosMilovanovics jön, míg AlekszandarCsirkovicsot IfetDjakovac váltja, Lazetics alaposan megerősíti a középpályát az utolsó negyedórára

76. perc Hvang gondol egyet, és huszonhárom méterről lő, de Szimics résen van, szögletre üti a labdát

74. perc Alekszandar Katai is pályára lép, Mirko Ivanics jön le

73. perc Radin állítja meg Krassót szabálytalanul, a szabadrúgás azonban veszélytelen, mert lesen volt több hazai játékos is

66. perc Lazetics is cserél, Petar Sztanics jön le, Milos Vulics áll be

65. perc Hármas csere a hazaiaknál: Marko Sztamenics megy le, helyére Jean Philippe Krasso jön, Bukarit Jovan Mijatovics, Olayinkát pedig Pepe Cherif Ndiaye váltja

61. perc Jovanovics teszi bele a lábát egy bal oldali beadásba, Glazer csak nézi, de szerencséje van, mert a labda az oldalhálóra pattan

Szórványos füttyszó hallatszódik a lelátóról, ami nem meglepő, ugyanis a hazai drukkerek azt hitték, a hatvanadik perc körül már gólokkal vezetnek a kedvenceik, ehhez képest még mindig nincs gól

51. perc IVANICS HAGY KI EGY HELYZETET - Sztamenics beadása valahogy eljut Ivanicsig, aki lekezeli és az ötös sarkán állva fél méterrel fölé lő

50. perc Szimics elvéti a beadást, Lucsics zavarta a kapust, de Olayinka nem tudja kihasználni a helyzetet, és négy méterről a kapu fölé lő

49. perc Mateja Djordjevics tapos oda Sztamenics bokájára, az ütemtévesztésért jár a sárga lap

48. perc A C. zvezda tizedik szögletét harcolja ki Ivanics, miután Antonics lép bele a beadásba

47. perc Kuveljics és Sztamenics ütközik, előbbit ápolni kell

46. perc A TSC kezdte a második félidőt

Egy rövid és friss hír a félidőben: a szerb labdarúgó-válogatott zárt kapus mérkőzésen fogadja majd Bulgáriát a 2024-es Európa-bajnokság egyik legfontosabb és utolsó csoportmérkőzésén. Az Európai Labdarúgó-szövetség a szerb szurkolók a Montenegró elleni rasszista viselkedés miatt döntött így. A szerb szövetség, amely emellett 89 ezer eurós büntetést is kapott, jelezte, fellebbez az ítélet ellen.

45+2. perc Vége az első félidőnek, amely remek iramot és néhány helyzetet hozott, gólt azonban nem

45. perc Letelt a negyvenöt perc, két perc a ráadás az első félidőben

42. perc Remekül védekezik a TSC, a hazaiak sorozatban lövik a szögleteket, de Szimicsnek nem akad védeni valója

32. perc NAGY HELYZET MARAD KI A MÁSIK OLDALON IS – Villámgyors hazai ellentámadás, Bukari megy el a jobb szélen, jól is tálal Lucsics elé, aki tíz méterről méterekkel fölé lő

31. perc Mirko Ivanics addig ráncigálja Csirkovics mezét, hogy az elesik, a játékvezető pedig sárga lapot mutat fel a Zvezda játékosának

27. perc HATALMAS HELYZETET HAGYTAK KI A VENDÉGEKCsirkovics ível át a bal oldalról a másikra, ahol az érkező Jovanovics egyből lő, Glazer lába között próbálta elrúgni a labdát, de a kapusnak szerencséje volt, kifelé pattant a lövés

25. percKényszerű csere, Koszta Nedeljkovics helyére Lazar Nikolics érkezik

22. perc Josip Calusic kapja a mérkőzés első sárga lapját: egy baloldali beívelés után a horvát védő a labda helyett a hazaiak tizenhatosában Koszta Nedeljkovicsot rúgta meg, akit ápolni kell. A védő kap is egy turbánt, és miközben lebiceg a pályáról, jelzi, hogy cserét kér

20. perc Ivanics ad be balról, Olayinka pedig Sztamenics elé fejeli, ő azonnal vissza, de a TSC szerencséjére a nigériai játékos erre nem számított

17. perc Jovanovics szerez labdát a Zvezda kapuja előtt, azonnal passzol is a jó ütemben érkező Vlalukin elé, akinek a lövését blokkolják

12. perc Beszorul a Zvezda, Kuveljics ereszt meg egy kemény lövést huszonhárom méterről, Glazernek kell védenie

11. perc Sztanics remek passza után gyors ellentámadást vezet a TSC, de a védők az utolsó pillanatban mentenek Jovanovics elől

9. perc A bal oldali sarokrúgás után Ivanics lő huszonhárom méterről, elmegy a labda a bal kapufa mellett

8. perc Lucsics cselezget a TSC tizenhatosában, de végül nem tudja középre adni a labdát, szögletre mentenek a védők

3. perc Jó ideig járatták a labdát a hazaiak, majd végül Hvang lő húsz méterről, Szimics oldalra üti a bal alsóba tartó labdát

1. perc A Crvena zvezda indította útjára a labdát

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A szerb Szuperliga 8. fordulójában szerepelt a programban a Crvena zvezda és a Topolyai Sport Club meccse, azonban a két csapat európai kupaszereplése miatt a belgrádi együttes kérésére a találkozót november elsejére halasztották. A vendéglátó fővárosiak huszonhét ponttal a második helyen állnak, míg a TSC huszonkét pontot gyűjtve a harmadik helyen várja a rangadót.

– A C zvezda elleni mérkőzés valamennyi együttes számára egy ünnep, és egyben egy plusz motiváció is, hogy a lehető legjobb teljesítménnyel rukkoljon elő – mondta Zsarko Lazetics a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón. A TSC vezetőedzője hozzátette, a belgrádi csapat szépen lassan kievickél a hullámvölgyből, s ez még akkor is igaz, ha nem olyan fölényesen nyer, mint ahogy azt sokan megszokták.

Lazetics szerint a hazaiak biztosan frissebbek lesznek a topolyaiaknál, akiknek hat nap alatt ez lesz a harmadik mérkőzésük, ugyanis múlt csütörtökön a Freiburg ellen léptek pályára, vasárnap pedig a Novi Pazar együttesét fogadták saját közönségük előtt. A TSC edzője nem számíthat Nemanja Sztojicsra, aki négy sárga lapot gyűjtött be, így ki kell hagynia egy találkozót, Rakonjac sérült, Djordjevics pedig felépülőben van, de ő minden bizonnyal ott lesz a kezdőcsapatban.