Felkészülés: Eriksen góllal tért vissza a Parkenbe, dán siker Szerbia ellen

M. D.M. D.
2022.03.29. 20:16
Christian Eriksen (balra) a hollandok után a szerbek kapuját is bevette (Fotó: AFP)
Christian Eriksen góljának is köszönhetően a dán labdarúgó-válogatott 3–0-ra megverte a magyar csapatot a múlt héten legyőző Szerbiát felkészülési mérkőzésen Koppenhágában.

Kétszázkilencven nappal azután, hogy a Finnország elleni Európa-bajnoki csoportmérkőzésen összeesett a pályán és újra kellett éleszteni, Christian Eriksen csapatkapitányként vezethette ki a pályára a dán válogatottat a koppenhágai Parken Stadionban a szerbek elleni felkészülési meccsre. A Brentford középpályását a dán és a szerb szurkolók is szívélyesen fogadták, a hazai és a vendégszektorban is kifeszítettek egy őt üdvözlő transzparenst.

A dán…
A dán…
…és a szerb szurkolók is nagy szeretettel fogadták Eriksent (Fotók: AFP)
UZUNI NÉLKÜL IKSZELTEK AZ ALBÁNOK GRÚZIÁVAL

Az albán válogatott gól nélküli döntetlent játszott Grúziával. A hazaiaknál nem lépett pályára a Ferencváros korábbi támadója, Myrto Uzuni, aki a Spanyolország elleni szombati találkozó után – a felek előzetes megállapodásának értelmében – visszatért klubcsapatához, a Granadához, amely a hétvégén fontos meccset vív a Rayo Vallecanóval a bennmaradásért folyó csata szempontjából. A vendégeknél Lasa Dvali, az FTC védője végig a pályán volt, míg Budu Zivzivadze, az Újpest csatára az utolsó percekre állt be.

A szerbek kezdőcsapata csak két helyen tért ellen a mieink ellen pályára lépő együtteshez képest, Dragan Sztojkovics szövetségi kapitány kapusposzton, illetve a védelemben változtatott: Vanja Milinkovics-Szavics és Matija Nasztaszics helyére Predrag Rajkovics és Nikola Milenkovics került be a kezdőbe.

A kiegyenlített küzdelmet hozó első félidőben egy gól született, azt Joakim Maehle révén a dánok szerezték. A szünetben a szerbek a budapesti mérkőzéshez hasonlóan megint hármat cseréltek, beállt Luka Jovics is. A fordulás után Jesper Lindström megduplázta a hazaiak előnyét, majd Christian Eriksen pillanatai következtek: az 57. percben okosan tekert a vendégek kapujának jobb alsó sarkába a tizenhatoson kívülről.

Az utolsó fél órában újabb gól már nem esett, a legnagyobb tapsvihar akkor tört ki a Parkenben, amikor Eriksent a 79. percben lecserélte Kasper Hjulmand szövetségi kapitány.

VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Dánia–Szerbia 3–0
(Maehle 15., Lindström 53., Eriksen 57.)
Svájc–Koszovó 1–1 (Lotomba 61., ill. Rashica 52.)
Finnország–Szlovákia 0–2 (Duda 38., Jirka 72.)
Norvégia–Örményország 9–0 (Haaland 24., 45+1., J. King 29., 34., 58. – az elsőt 11-esből, Thorstvedt 30., Daehli 80., Sörloth 86., 90+1.)
Kiállítva: Hovhanniszjan (17., Örményország)
Albánia–Grúzia 0–0
Fehéroroszország–Bahrein 1–0