U19-es Eb: a portugálok a döntőben visszavágtak az olaszoknak

2018.07.29. 21:21
A portugálok nagy csatában gyűrték le az olaszokat (Fotó: AFP)
A portugál válogatott nyerte meg az U19-es labdarúgó Európa-bajnokságot, a döntőben hosszabbítás után 4–3-ra győzte le Olaszországot.

A két gárda a csoportkörben is összemérte erejét, akkor az olaszok 3–2-re nyertek – a portugálok a 89. percben szépítettek.

Az elődöntőt mindkét csapat simán megnyerte, a portugálok fél óra alatt 5–0-ra kiütötték Ukrajnát, az olaszok pedig szintén 30 perc alatt elintézték a franciákat (2–0).

A döntőben a portugálok kezdtek jobban, az első félidő végén Jota góljával előnyhöz jutottak, majd a második játékrész derekán Trincao duplázta meg a fórt (0–2). Moise Kean révén azonban az olaszok egy perc alatt egyenlítettek (2–2), így jöhetett a ráadás.

Itt Jota újra betalált, s bár Gianluca Scamacca a fordulást követően egyenlített, a középkezdés után 18 másodperccel már megint hátrányban voltak az olaszok, mert Pedro Correia is eredményes volt (3–4). Újabb gól már nem esett Portugália 1961, 1994 és 1999 után negyedszer ülhetett fel az U19-esek trónjára.

Olaszországnak nincs szerencséje az U19-es Eb-finálékban, tíz év alatt harmadszor bukott el a célegyenesben (2008-ban Németország, 2016-ban Franciaország győzte le).

U19-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, FINNORSZÁG
DÖNTŐ
Olaszország–Portugália 3–4 (Kean 75., 76., Scamacca 107., ill. Jota 45+1., 104., Trincao 72., Pedro Correia 109.) – h. u.