Eurofutball: Guzmics piros lapot kapott, a Wisla Kraków ikszelt

2015.02.20. 22:26
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Liga I) 18. fordulójának nyitó mérkőzésén Bőle Lukács együttese, a CSMS Iasi 3–0-ra nyert a Viitorul otthonában. A magyar középpályás végigjátszotta a mérkőzést, amelyen a jászvásáriak az első félidő ráadásában már két góllal vezettek, a végeredményt pedig a 85. percben állították be Gheorghe Hagi csapatának otthonában.

A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a vendégek kapusa, Branko Grahovac az összecsapás elején megsérült, és a 9. percben le kellett cserélni. Bőle Lukács együttese a sikerrel – legalább átmenetileg – feljött a 14. helyre, a 18 csapatos bajnokságban viszont csak az első 12 együttes marad bent.

A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 22. fordulójában Korcsmár Zsolt együttese, a Greuther Fürth hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Sandhausennel. A magyar védő végigjátszotta az összecsapást.

Mostanában nem a góleső jellemzi a fürthiek bajnoki fellépéseit, a legutóbbi nyolc Bundesliga 2.-es mérkőzésén összesen három találat született...

Dániában
a Nordsjaelland–Randers mérkőzés csak a nevében volt rangadó, a vendégek a 36. percre 3–0-s előnybe kerültek, és bár a 40. perctől kezdve emberhátrányban játszottak, a házigazda így sem tudott szépíteni.

A lengyel élvonal (Ekstraklasa) 21. fordulójában Guzmics Richárd együttese, a Wisla Kraków otthon 1–1-es döntetlent játszott a Pogon Szczezin együttesével. A magyar védő kezdőként lépett pályára a mérkőzésen, de valamivel társai előtt mehetett zuhanyozni, miután a 91. percben egy kezezésért megkapta második sárga lapját is.

A belga bajnokságban a Standard Liege a 82. percben még hátrányban volt a Beveren ellen, de végül 3–2-ra nyert, így tapad az élmezőnyre.

Az angol másodosztály 32. fordulójában a Wigan otthon 3–0-ra kikapott a Charlton Athletictől. Persze ez az eredmény aligha lepi meg a szurkolókat, hiszen legutóbb még a nyáron, augusztus 30-án örülhettek hazai sikernek, azóta ez már a 13. nyeretlenül megvívott meccse volt az együttesnek.

A skót másodosztályban a Rangers 2–1-re nyert a Raith Rovers otthonában, így már csak 19 pont a hátránya a listavezető Heartshoz képest – igaz, az éllovas két meccsel többet játszott.

ROMÁNIA, LIGA I
18. FORDULÓ

Viitorul–CSMS Iasi 0–3
Petrolul–FC Brasov 1–0
Az élmezőny állása: 1. Steaua Bucuresti 43 pont (17 mérkőzés), 2. Petrolul 36, 3. Astra Giurgiu 30 (30–13, 17), 4. Tirgu Mures 30 (21–11, 17), ...8. Viitorul 21, 9. FC Brasov 19 ...14. CSMS Iasi 15

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA 2.
22. FORDULÓ

Aalen–Ingolstadt 1–1
Erzgebirge Aue–Darmstadt 0–1
Greuther Fürth–Sandhausen 0–0
Az élmezőny állása: 1. Ingolstadt 44, 2. Kaiserslautern 38 (30–19, 21), 3. Darmstadt 38 (27–16), ... 10. Gruether Fürth 27

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
21. FORDULÓ

Podbeskidzie Bielsko-Biala–Cracovia 1–1
Wisla Kraków–Pogon Szczecin 1–1
Az élmezőny állása: 1. Legia Warszawa 38 (20), 2. Slask Wroclaw 36 (20), 3. Jagiellonia 35, ...5. Wisla Kraków 33, 6. Podbeskidzie 31, 7. Pogon Szczecin 29, ...13. Cracovia 24

DÁNIA, SUPERLIGAEN
18. FORDULÓ
Nordsjaelland–Randers 0–3
Az élmezőny állása: 1. Midtjylland 40 (17), 2. Randers 34, 3. Köbenhavn 32 (17), 4. Bröndby 27 (17), 5. Nordsjaelland 25

Kayseri–Konyaspor 3–0
Az élmezőny állása: 1. Besiktas 47 (20), 2. Fenerbahce 46 (20), Galatasaray 45 (20), ...11. Konyaspor 23, ...14. Kayseri 20

BELGIUM, PRO LEAGUE

27. FORDULÓ
Standard Liege–Beveren 3–2
Az élmezőny állása: 1. FC Bruges 52 (26), 2. Anderlecht 48 (26), 3. Standard Liege 47, ... 13. Beveren 25

ANGLIA, CHAMPIONSHIP
32. FORDULÓ

Wigan Athletic–Charlton Athletic 0–3
Az élmezőny állása: 1. Middlesbrough 60 (31), 2. Bournemouth 59 (65–32, 31), 3. Derby County (61–31, 31), ... 12. Charlton 39, ...23. Wigan 25