Női Eb: Marozsánék már a legjobb négy között

2013.07.21. 19:58
A címvédő Németország 1–0-ra legyőzte Olaszországot a női labdarúgó Európa-bajnokság vasárnapi negyeddöntőjében, és bejutott a legjobb négy közé, ahol a házigazda Svédország lesz az ellenfele.

A vezetést az első félidőben Simone Laudehr szerencsés góljával megszerző német csapatban az 52. percben lépett pályára csereként Marozsán Dzsenifer. A német-magyar játékos a 89. percben nagyon közel volt a gólhoz, mintegy 24 méterről szabadrúgásból a keresztlécet találta el. Kulcsár Katalin személyében a mérkőzésnek magyar játékvezetője volt.

A németek elődöntőbeli ellenfele a házigazda Svédország lesz, amely a két gólt és egy gólpasszt elkönyvelő Lotta Schelin vezérletével kiütötte Izlandot. Az elődöntőt szerdán rendezik meg.

NŐI LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG, SVÉDORSZÁG
NEGYEDDÖNTŐ
Växjö: Németország–Olaszország 1–0 (Laudehr 26.)
Halmstad: Svédország–Izland 4–0 (Hammarström 3., J. Öqvist 14., L. Schelin 19., 59.)