Skót Kupa: iksz lett a Rangers-Celtic, hét derbi lesz az idényben

2011.02.06. 15:29
Döntetlenre (2–2) végzett egymással a Rangers és a Celtic a labdarúgó Skót Kupa vasárnap kora délutáni nyolcaddöntőjében, így még egy mérkőzésre szükség lesz a továbbjutás eldöntéséhez.

A Rangers Jamie Ness (3.) nagyszerű lövésével, majd Steven Whittaker büntetőjével (41.) kétszer is megszerezte a vezetést, ám a zöld-fehérek rendre egyenlítettek: előbb Kris Commons (17.), majd Scott Brown (65.).

Mindkét csapat tíz emberrel fejezte be a mérkőzést: Fraser Forster, a Celtic kapusa a 38. percben tizenegyest érő szabálytalanságáért kapott pirosat, Steven Naismith, a Rangers védője a 76. percben követte két sárgával.

A döntetlen azt jelenti, hogy a két glasgow-i óriásklub ebben az idényben hétszer mérkőzik meg egymással: a kupában – a megismételt mérkőzéssel együtt – kétszer, a bajnokságban szokás szerint négyszer vívnak meg, és az idén az Old Firm két csapata játssza a Ligakupa döntőjét is.