Az Egyesült Államok könnyedén verte a házigazda kínai együttest

2008.08.10. 18:07
A címvédő argentin együttes után a minden tornán esélyesnek számító Egyesült Államok csapata is bemutatkozott az olimpián, de a címvédővel ellentettben az amerikaiknak nem okozott gondot az első győzelem megszerzése. Az NBA-sztárokból álló alakulat könnyed, 31 pontos győzelmet aratott a házigazda Kína együttese ellen.
LeBron James és az Egyesült Államok csapata a kínaiak fölé nőtt
Fotó: Reuters
Nagy várakozás előzte meg az Egyesült Államok férfi kosárlabda-válogatottjának parkettre lépését, hiszen az amerikaiak azzal a nem titkolt céllal érkeztek Pekingbe, hogy visszaszerezzék a sportág legjobbjának járó címet. A mérkőzést körülvevő izgalmakat csak fokozta, hogy az USA ellenfele a házigazda kínai együttes volt.

Ennek megfelelően telt ház előtt feszültek egymásnak a csapatok (bár ez az olimpián nem túl nagy meglepetés), és az első negyedben nem lehetett oka panaszra a shanghaji csarnokba kilátogató nézőknek. Legfeljebb amiatt szomorkodhattak, hogy az amerikaiak négypontos előnyre tettek szert az első negyed végére, annak ellenére, hogy szinte végig fej-fej mellett haladt a két együttes.

A második negyedben tovább nőtt a különbség, az amerikaiak kezdeti lendületét egy kínai hárompontos törte meg. A házigazdák egyébként rendkívül magabiztosan céloztak a hárompontos vonalon kívülről, a második negyed feléig tizenegy kísérletükből hét talált utat a gyűrűbe (ekkor 29 pontjuk volt, azaz mindössze nyolc pontot szereztek mezőnyből).

Az USA játékosai ebben a műfajban nem bizonyultak ennyire jónak, de a mezőnyben nem remegett túl sokszor a kezük, és a negyed utolsó perceiben jelentős előnyre tettek szert a hirtelen megzavarodottnak tűnő kínaiak ellen. A 12 pontos vezetés megszerzése során szemet gyönyörködtető zsákolásokat és figurákat mutatott be az Egyesült Államok csapata, persze ez a csapat névsorát böngészve nem is annyira meglepő. (Chris Paul, Kobe Bryant, Jason Kidd, Carmelo Anthony, Dwayne Wade, LeBron James és a többiek neve garancia a magas színvonalú kosárlabdára.)

A félidő után sem változott a játék képe, az amerikai előny húszpontosra nőtt, és úgy tűnt, a negyedik negyedre csak egyetlen kérdés marad: mekkora győzelmet arat az Egyesült Államok csapata, amely ha továbbra is így játszik, ismét méltó lehet a Dream Team jelzőre.

A végén erre a kérdésre is választ kaptunk, az USA csapata 31 ponttal bizonyult jobbnak Kínánál, és a százpontos határt is átlépte, a végeredmény: 101–70.

FÉRFI KOSÁRLABDA, 1. FORDULÓ

B-CSOPORT
AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK–KÍNA 101–70 (20–16, 29–21, 25–11, 27–22)
USA: James 18, Anthony 3, Howard 13, Kidd, Bryant 13, Boozer 5, Williams 9, Redd, Wade 19, Bosh 9, Paul 3, Prince
KÍNA: Fangyu 11, Jianlian 9, Ming 13, Wei 6, Yue 8, Jianghua 2, Qinpeng 5, Shipeng 2, Nan 6, Lei, Zhizhi 8, Feng

FÉRFI KOSÁRLABDA, A-CSOPORT ÁLLÁSA

1. Oroszország 2 pont (71-49), 2. Horvátország 2 (97-82), 3. Litvánia 2 (79-75), 4. Argentína 1 (75-79), 5. Ausztrália 1 (82-97), 6. Irán 1 (49-71)

FÉRFI KOSÁRLABDA, B-CSOPORT ÁLLÁSA

1. Egyesült Államok 2 pont (101-70), 2. Németország 2 (95-66), 3. Spanyolország 2 (81-66), 4. Görögország 1 (66-81), 5. Angola 1 (66-95), 6. Kína 1 (70-101)