Rosszul kezdett, de simán győzött az orosz gárda Litvánia ellen

2008.06.04. 21:33
Ha némileg döcögősen is kezdett, második félidei jó teljesítményének köszönhetően magabiztos, 4–1-es győzelmet aratott utolsó Eb-felkészülési mérkőzésén az orosz válogatott. A „szbornaja” a 24. percben hátrányba került Litvánia ellen, de Zirjanov még a szünet előtt egalizált, a második játékrészben pedig háromszor is betalált Hiddink csapata.
Négyszer örülhettek az oroszok a litvánok ellen: vajon a spanyol válogatott ellen is lesz okuk rá?
Fotó: Reuters

A sorozatos rossz hírek után nagyon ráfért már egy idegnyugtató győzelem az orosz válogatottra: a csapat legveszélyesebb támadója, Pavel Pogrebnjak szereplése kérdéses az Eb-n, ráadásul kedden megsérült edzésen a cserekapus Gabulov is.

POGREBNJAK BIZAKODÓ

„Fáj még kicsit a térdem, de sokkal jobban érzem magam. Keményen dolgozom a gyógytornásszal, és mindenképpen játszani akarok az Eb-n” – nyilatkozta a litván meccs előtt Pavel Pogrebnjak, a Zenit csatára. A támadó helyére nem hív be senkit Guus Hiddink a keretbe, a keret orvosa szerint ötven százalék az esélye a felépülésre.
A lábadozók nélkül felállva kezdett a „szbornaja” az Burghausenben Litvánia ellen, méghozzá rosszul: előbb a kulcsembernek számító Alekszej Berezuckijt kellett lehívni 15 perc után a pályáról, majd a baltiak hamar jelezték: nekik egyáltalán nem céljuk az önbizalomnövelő orosz győzelem elősegítése...

A 24. percben Litvánia Savenas találatával szerzett vezetést, ámde a sárga-zöldek öröme nem tartott sokáig, hisz Zirjanov még az első félidő vége előtt egalizált.

A némileg elégedetlen Guus Hiddink alighanem sikeresen tüzelte fel a „szbornaját” az öltözőben, mert az első két csoportmérkőzésről eltiltott Arsavin hamar betalált, majd a támadásban maradó oroszok Pavljucsenko góljával kétgólos előnyre tettek szert.

Ami azt illeti, a Szpartak Moszkva csatárára jó lesz odafigyelni az Eb-n: Pogrebnjak sérülése óta ugyanis remekül helyettesíti az UEFA-kupa társgólkirályát.

Pavljucsenko gólátlaga klubjában igen meggyőző (136 meccsen 67 találat), az angolok meg az ő duplájának köszönhetően hagyták el vesztes seregként Moszkvát – Pogrebnjak balszerencséje az ő nagy lehetősége lehet.

A Hiddink-gárda végül Bisztrov góljával állította be a végeredményt, és most már az első Eb-mérkőzésére készülhet június 10-én, Spanyolország ellen.

A holland kapitány reméli: újabb sérülések nélkül…

BARÁTSÁGOS VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉS

Oroszország–Litvánia 4–1 (Zirjanov 33., Arsavin 52., Pavljucsenko 64., Bisztrov 80., ill. Savenas 24.)