Csak döntetlenre volt képes a török csapat Fehéroroszországban

2008.03.26. 21:13
Barátságos mérkőzésen 2-2-s döntetlent játszott egymással a fehérorosz és a török labdarúgó-válogatott. A vezetést a hazai csapat szerezte meg Vitalij Kutuzov révén a 34. percben, amire három perccel később érkezett Tuncay Sanli válasza. A második félidőben Alekszandr Hleb és Tümer Metin találata alakította ki a végeredményt.
Mehmet Topal és Alekszandr Hleb (pirosban) harca a labdáért
Fotó: Reuters

Minszkben meglepte az Európa-bajnokságra készülő török válogatottat a házigazda fehérorosz együttes, a hazaiak Vitalij Kutuzov góljával a 36. percben megszerezték a vezetést.

A törökök mintha csak álmukból verték volna fel őket, két perc múlva egyenlítettek, a gólt Tuncay Sanli szerezte.

A második félidőben hasonlóan alakult a helyzet, a fehéroroszok Vjacseszlav Hleb révén ismét megszerezték a vezetést, de a 71. percben jött Tümer Metin, és kiegyenlített.

Mintha a török válogatott nem vette volna komolyan a meccset, pedig a Fatih Terim mester éppen a minszki túra előtt jelezte eléggé erőteljesen a keretnek, hogy ne érezze senki biztonságban magát, senkinek sincs bérelt helye az Eb-keretben.

"Mindenkitől azt várom, hogy a legmagasabb szinten teljesítsen az Európa-bajnokságig, hogy versenyben legyen a kerettagságért” – harsogta a kapitány.

Nos, a csapat nem tett Terim kapitány kedvére, akinek sok dolga lesz még, hogy összerakja a válogatottat a június 7-i, Portugália elleni első Eb-mérkőzésükig.

BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉS

Fehéroroszország-Törökország 2-2 (Kutuzov 34., Hleb 64. ill. Tuncay 37., Metin 72.)