Gól a 35. másodpercben

A mérkőzésről tudósított: JUTASI RÓBERT, LIPCSEI ÁRPÁDA mérkőzésről tudósított: JUTASI RÓBERT, LIPCSEI ÁRPÁD
2007.09.01. 23:50
Harmincöt másodperc telt el a mérkőzésből, amikor a kaposváriak brazil légiósa, Andre Alves gólt szerzett, majd pedig a somogyi rangadón öt tizenegyesrúgást is láthattak a szurkolók.

Kaposvári, illetve siófoki ismerőseink sem tudtak érdemleges választ adni a kérdésre, tulajdonképpen miért – nagyon finoman fogalmazva – nem kedveli egymást a két város, Kaposvár és Siófok. Ezt az ellentétet a futballcsapatok is magukévá tették, paprikás hangulatot ígért tehát a somogyi „belháború”. Nem csalódtunk. A harmincötödik másodpercben már vezetett a Kaposvár – Andre Alves gólja ebben az évadban a bajnokság, sőt talán Európa leggyorsabb találata címére is pályázhat! –, majd pedig az első félidőben három tizenegyesrúgást is láthatott a közönség. A házigazda nagyjából tizenegy perc alatt elrendezhette volna a meccset (amivel gyaníthatóan kímélő üzemmódra állította volna a vezetőedző meccs végére szokás szerint „elkészülő” hangszálait), ám a szombat esti első vérmesebb Kuttor Attila, Andre Alves párbaj végén megítélt büntetőt Dusan Vasziljevics elpuskázta. A másodikat viszont (a megelőző csetepaté is az iménti szereposztással zajlott) már maga a sértett értékesítette. El ne felejtsük: rövid ideig döntetlenre állt a meccs, a Siófok ugyanis a semmiből egyenlített, sőt másodszor is gyorsan kiegyenlíthette volna a hátrányát, csakhogy Milinte Árpád olyan magától értetődő természetességgel ölelte magához a labdát Forgács András tizenegyese után, mint apa a gyermekét... Az Alves-show-nak a szünet előtt, a „tizenegyes-cunaminak” a fordulás után nem akart vége szakadni. Előbbi következményeként a Kaposvár kétgólos előnnyel vonulhatott pihenőre, utóbbi folyományaként viszont azt regisztrálhattuk: a pályán lévők felettébb lazára vették a figurát, a koncentráció mindössze a büntető megítélését követő össznépi pacsizásig tartott... A siófoki edző, Botos Antal szerkezetet módosított: csapata offenzívebb hozzáállással futott neki a második félidőnek, amely kiegyenlítettebb játékot hozott, és ami a leglényegesebb, két góllal is kamatozott a balatoniaknak. A slusszpoén mindazonáltal a lényegesen több helyzetet kidolgozó, ám a (siófoki) szakvezetői félelmeknek megfelelően védekező Rákóczié volt, amely összességében megérdemelten nyerte meg a somogyi rangadót. Somogyban – pillanatnyilag – a Kaposvár az úr.

AZ NS JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE

Kaposvár

Milinte Árpád 6

A gólokról nem tehetett, a kapujából többször is jó ütemben mozdult ki, ráadásul tizenegyest hárított.

Admir Suljic 4

Lassú volt, és a Kaposvár egyik elrontott büntetője az ő nevéhez fűződik.

Grúz Tamás 5

Neki kellett volna irányítania az új felállású hátsó alakzatot, ez azonban kevéssé sikerült.

Mező Tamás 4

Egy alkalommal tizenegyest érően szabálytalankodott, és Fülöp Zoltán mellőle fejelte a siófokiak harmadik gólját.

Maróti Béla 6

Sok labdát szerzett a középpályán, de néha az ötméteres passzt is elrontotta.

Pest Krisztián 5

Összehozott egy tizenegyest, s csak az első félidőben volt lendületes.

Dusan Vasziljevics 7

Bár kihagyott egy büntetőt, a mérkőzést eldöntő találat az ő nevéhez fűződik, és remekül szolgálta ki a társakat.

Szakály Péter 6

Ezúttal a harcosságával tűnt ki. Több vendégtámadást is megakasztott.

Pintér Attila 5

Rengeteget futott fel a bal oldalon, viszont beadásainak legfeljebb húsz százaléka volt pontos.

Oláh Lóránt 7

Végig agilis volt, gólt szerzett, a győztes találat előtt tanítanivaló módon szolgálta ki Dusan Vasziljevicset.

Andre Alves 8

Hol a jobb, hol a bal oldalon csinált bolondot a bekkekből. Két gól, egy gólpassz, két kiharcolt tizenegyes – ez profi munka volt, remekül futballozott.

A CSERÉK közül Szakály Dénes(–)a védelmet erősítendő szállt be, és ezt a feladatát megoldotta, Bojan Bozsovics (–) pedig időhúzó jelleggel érkezett a pályára.

BFC Siófok

Hegedűs Lajos 6

Három ziccer és két tizenegyes hárítása sem volt elég ahhoz, hogy megmentse csapatát a vereségtől.

Miklósvári János 4

Andre Alvessel és Oláh Lóránttal sem bírt, sőt egy tizenegyest is „összehozott”.

Kuttor Attila 5

Miklósvári Jánosé fölé emeli teljesítményét, hogy gólt szerzett, igaz, ő speciel két büntetőben volt ludas.

Forgács András 4

A fejpárbajokat megnyerte, viszont lassú volt, és kihagyott egy tizenegyest is.

László András 4

Ezúttal nagyon ritkán merészkedett előre, és ő sem bírt az oldalára keveredő kaposvári támadókkal.

Sütő László 5

Tulajdonképpen gólpasszt adott Andre Alvesnek, szünetbeli cseréje indokoltnak tűnt.

Nagy Lajos 5

Átlagosan futballozott ezen az estén, többet vitatkozott, mint ahány jó megoldása volt.

Tusori Richárd 6

Rengeteg hazai támadás rajta akadt el, a második félidei teljesítménye lényegesen jobbra sikerült.

Kanta Szabolcs 7

Végigharcolta a kilencven percet, óriási futómennyiség és rendkívül jó passz-százalék jellemezte játékát.

Melczer Vilmos 5

A Siófok harmadik találata előtti gólpaszszára emlékszünk, sokkal többet nem tett hozzá ehhez a meccshez.

Fülöp Zoltán 7

Küzdött becsülettel, bár olykor teátrális megmozdulásoktól sem riadt vissza.

A CSERÉK közül Homonyik Gábriel (5–2=3) kiharcolt egy büntetőt, majd kiállították, Lipcsei Roland (–)és Köntös Dániel (–)részese volt a somogyi rangadónak.