Leányfalui történelem

Gulyás Attila, Fesztbaum Béla, ORLAY zoltánGulyás Attila, Fesztbaum Béla, ORLAY zoltán
2007.01.28. 01:39
A pécsi uszoda ideiglenes bezárása miatt nyílt lehetőség az első OB I-es találkozó megrendezésére Leányfalun. A „házigazda” PVSK-ban nem védhetett Kósz Zoltán, mert szerdán egy edzőmérkőzésen szilánkosra tört az orra, szombaton engedték ki a kórházból.
A mérkőzésen a harmadik negyedig nem mutatkozott érdemi különbség a két csapat között, hol az egyik, hol a másik vezetett. A negyedik periódusban a Pécs előbb egyenlített, később kihasználatlanul hagyott egy kettős emberelőnyt, az Újpest átlövői ugyanakkor rendre megtalálták a réseket a pécsi védelemben.Nem vette könnyedén a mérkőzést a lényegesen nagyobb játékerőt képviselő Szeged a BVSC ellen a Szőnyi úton, ennek megfelelően végig vezetve érvényesítette tudását. Balla Viktor és Dávid Zoltán gyors gólváltásai után kétgólos előnyt szerzett az FTC az OSC ellen, de a második játékrészben még ötméteresből sem talált be Áts Bertalan kapujába. Ettől még könnyen nyert.PVSK-FŰSZÉRT - UTE-ÓBUDA-ÚJLAK 9–12
(2–3, 2–2, 2–2, 3–5)

Leányfalu, 150 néző. V: Németh A., Horváth Cs.
PVSK: Gárdonyi – BÓBIS 3, CZIGÁNY 1, Pataki, Babay 1, Ridzyk, ÁGNER 3. Cs: Kollár, De Blasio, Surányi 1, Petőváry, Lukács G. Edző: Ambrus Tamás
UTE: PELLE – Debreczeni 1, Somogyi 1, Máthé, Sziklai, SUTI 2, Borsós. Cs: KOTSZIDISZ 2, SALAMON 3, Szabó N., VÖRÖS 2, Szabó Z. 1, Deme. Edző: Petrovics Mátyás
Gól – emberelőnyből: 14/4, ill. 11/2
Kipontozódott: Babay (32. p.), Pataki (32. p.)

Mestermérleg
Ambrus Tamás:
– A nehéz körülményeket még jobban megnehezítették…
Petrovics Mátyás: – Parádés játékkal sporttörténeti győzelmet arattunk az első leányfalui bajnokin.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
BVSC - SZEGED-BETON VE 6–16
(1–4, 4–5, 0–4, 1–3)

Szőnyi út, 100 néző. V: Juhász, Vojvoda
BVSC: Laboncz – Pecz 1, Szűcs L. 2, Lá-zár, Persely 1, Kriszt, Balatoni 1. Cs: Szabó A. (kapus), Szabó B., Szabó P., Ambrus, Nitsovits, Simon A. 1, Zsoldos. Edző: Vincze Balázs
SZEGED: Baksa – Juhász, LEHMANN 5, VARGA P. 3, KOMLÓSI 4, Tóth L., MONOSTORI 2. Cs: Szamardzsics 1, Mészáros, Molnár P. 1, Éles, Plézer, Török. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 8/2
Ötméteresből: 3/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Lázár (25. p.), Simon A. (27. p.)

Vincze Balázs:
– Ez értékelhetetlen volt.
Gyöngyösi András: – Most már biztosan a harmadik helyen telelünk, és ez minden várakozást felülmúl.

OSC–OPUS VIA - FTC–APRILIA 5–9
(2–4, 1–0, 0–2, 2–3)

Hajós uszoda, 50 néző. V: Madarasi, Petik
OSC: ÁTS – Hangody L., Tiba, BALLA 3, Szőcs, Ferkó 2, Hangody Gy. Cs: Szakács, Bánhidy, Klie, Gergely, Garádi. Edző: Bíró Attila
FTC: Németh II. Zs. – BENCZUR 2, DÁVID 4, VINDISCH 2, Zentai 1, Gulyás, Zoufal. Cs: Kállay, Kaszper, Major. Edző: Somossy József
Gól – emberelőnyből: 4/0, ill. 4/3
Ötméteresből: –, ill. 1/0

Bíró Attila:
– Két és fél negyednyi jó játék kevés, öt lőtt góllal nem lehet az ilyen meccset megnyerni.
Somossy József: – Jól védekeztünk, sajnálom, hogy rengeteg helyzetet kihagytunk.