A Fazekas-mágia sem segített

BERECZKY ATTILA, KIRIPOLSZKY TAMÁSBERECZKY ATTILA, KIRIPOLSZKY TAMÁS
2007.01.07. 00:24
Hiába vezetett több mint egy félidőn át magabiztosan a magyar válogatott Németország ellen, végül a vb-házigazda nyert a zsúfolásig telt debreceni Főnix-csarnokban.
Az egy gólt szerzô Gál Gyula hatalmas csatát vívott a német Sebastian Preiss-szel (8), aki hatszor talált be a magyar kapuba

Az előjelek biztatóak. Majd három órával a magyar–német csata megkezdése előtt már nem találni parkolóhelyet a Főnix-csarnok mellett. A szervezők alaposan kitettek magukért, és amikor melegíteni érkezik a magyar és német válogatott, már a lépcsőkön is ülnek, megdől egy rekord: idehaza férfi válogatott meccsen még sosem voltak ennyien fedett létesítményben.

Skaliczki László tanítványai is a miliőnek megfelelő, ihletett hangulatban kezdik a mérkőzést. Remek a védekezés, a kapuban pedig Fazekas Nándor fantasztikus formában véd. Hiába próbálkoznak a német szélsők és átlövők, a Bundesligában profiskodó kapus lehúzza a rolót. A támadójátékkal sincs különösebb probléma, Nagy László, Díaz Ivo, Császár Gábor is betalált (a kubai születésű játékmester és a Barcelona jobbátlövője duplázik), így a 11. percben 5–1-re vezetnek a mieink.

A német kapitány, Heiner Brand hamar átrendezi a sorokat, no meg az eredmény alakulásának megfelelően időt is kér, ennek eredményeképpen tanítványai felzárkóznak (6–5). Azonban hiába a kemény német védekezés, az első félidő a hazai csapaté. Császár Gábor mesterien tartja kézben az együttest, ráadásul a góllövésből is kiveszi a részét, így Skaliczki mester a mérkőzés tesztjellegének megfelelően hamar elkezdhet kísérletezgetni, s még az is belefér, hogy Nagy a játékrész második felében már a kispadról figyeli társait.

A szünet után még agresszívebb stílusban próbálja útját állni a magyar rohamoknak a vendégcsapat – bánatunkra eredményesen. Az előny azonban egy ideig még kitart, a továbbra is fantasztikusan teljesítő Fazekasnak köszönhetően. A 39. percben azonban egyenlítenek a németek, s bár Császár kétszer még visszaveszi a vezetést a mieinknek, egyre inkább látszik, hogy a betonvédekezés ellenszerét nem találják.

Fokozatosan felzárkózik fel Heiner Brand csapata, amelyben a rosszul kezdő, ám nagyon feljavuló Christian Zeitz ekkortájt már nem hibázik, és Sebestian Preiss is ellenállhatatlanul kézilabdázik. Ráadásul a vendégek cserekapusa, Johannes Bitter is nagyon érzi a magyar lövéseket, így a hajrá 19–22-nél kezdődik.

A közönség ugyan űzi-hajtja a magyar kézilabdázókat, ám hiába, ebben a szakaszban már nem a mieink uralják a játékot. A német válogatott nyeri meg a két csapat első felkészülési mérkőzését, ám így is hosszú percekig tartó vastaps a magyar együttes jutalma a remek mecscsért. A visszavágás lehetőségére nem kell sokat várni, hiszen vasárnap 16 órakor a budapesti Syma-csarnokban újra összecsap a két válogatott.