Iványi Dalma a végén rátalált a helyes útra

MOLNÁR CSABA,  FEHÉR ZSIGMOND, HAVASRÉTI BÉLA, KARVALITS LEVENTEMOLNÁR CSABA, FEHÉR ZSIGMOND, HAVASRÉTI BÉLA, KARVALITS LEVENTE
2006.12.11. 01:35
Iványi Dalma 13 pontot dobott a záró negyedben, közte azt a triplát, amelylyel a Pécs a legvégén megfordította az állást.
Iványi Dalma (jobbra) ismét fôszerepet vállalt csapata sikerében, az utolsó negyedben egyenesen remekelt
Laufer Péter

A bemutatásnál a piros mezes Keller Annamária kapta az első dübörgő tapsot, tudatván: a pécsi közönség nem felejti a baranyai csapatban megannyi bajnoki címet begyűjtő centert. Egy másik center, aki most is a hazaiak fehér mezében melegített, nemcsak percekig zúgó tapsot, hanem egy hatalmas 12-es mezt is láthatott kibomlani a lelátón, plusz egy feliratot: „Csak az kedves nekünk igazán, akit félünk elveszíteni!” A címzettnél, Béres Tímeánál – akinek a múlt héten térdsérülése miatt az is megfordult a fejében, hogy abbahagyja a játékot – el is törött a mécses. A magasztos pillanatok mintha átragadtak volna a csapatokra, rengeteg hiba akadt mindkét oldalon, a vége pedig előzetesen nem várt izgalmakat hozott. A meccset Iványi Dalma negyedik negyedbeli klasszisteljesítménye döntötte el a hazaiak javára, akik így pontelőnnyel vezetnek a táblázaton.

Mestermérleg
Rátgéber László:
– Büszke vagyok arra, hogy a mi csapatunk az egyedüli veretlen.
Tapodi Péter: – Büszke vagyok, egálban voltunk Európa egyik legjobb csapatával, de van bennem hiányérzet, mert a butaságunk is kellett ahhoz, hogy kikapjunk.

BEAC-ÚJBUDA - KANIZSAI VADMACSKÁK SE 70–72
(25–18, 23–7, 14–22, 8–25)

Kánai út, 100 néző. V: Kapitány, Hollósy
BEAC: SZÁSZ 11, Kiss G. 13/3, Pálinkás, KONCZ ZS. 12, Kárász 20. Cs: SÜLE 12, Zsámár 2. Edző: Balogh Judit.
KANIZSA: PANIC 9/3, Völgyi 12/6, Horváth A. 11/3, Molinet 10, PARRADO 14. Cs: VARGA ZS. 16, Fekete, Tálosi. Edző: Déri Csaba
Az eredmény alakulása. 3. p.: 9–5. 5. p.: 13–11. 8. p.: 21–13. 13. p.: 35–18. 17. p.: 42–25. 25. p.: 52–36. 28. p.: 60–41. 32. p.: 64–55. 38. p.: 68–67

Balogh Judit:
– Úgy látszik, külföldi játékosok nélkül nem lehet nyerni, vagy azért, mert nem engedik, vagy azért, mert nem lehet.
Déri Csaba: – A jó fizikai felkészülés sikere az eredmény,amely nem jelenti azt, hogy nem kellene még rengeteget tanulnunk.

SEAT-FOTON-GYŐR - KECSKEMÉTI KC 114–74
(28–20, 28–19, 22–14, 36–21)

Győr, 300 néző. V: Szakáll, Makovsky
GYŐR: BOROVICKOVÁ 19/12, KONCZ J. 9/3, Tóth Zs. 11, Antolovics 14/3, Varga R. 6. Cs: Szalay 13/3, Orsó 10/3, Somogyi N. 13, Farkas 9/3, Ürmös 4, Takács 6, Pénzes. Edző: Gálos László
KECSKEMÉT: Caran 5, SZAVERCSENKO 16, Diatta 7, Robinson 13, Turóczi 7. Cs: Vincze 12, Ir. Matovics 10, Demeter, Medgyessy 4. Edző: Király Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 14–7. 12. p.: 37–20. 15. p.: 50–25. 33. p.: 85–55.
Kipontozódott: Ürmös (38. p.), Diatta (39. p.)

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

Gálos László:
– Sikerült felrázni a csapatot a ceglédi sokkból, rászolgáltunk a győzelemre.
Király Sándor: – „Hentesmérkőzésen” volt sokkal jobb a Győr, a két játékvezető alakította a mészáros szerepét. Szégyellem, hogy a látottakat kosárlabdának hívják.

ZALA VOLÁN-ZTE - BSE-ESMA 80–83
(16–26, 22–12, 13–13, 20–20, 9–12)

Zalaegerszeg, 200 néző. V: Ádám, Király
ZALAEGERSZEG: Hadarics 4, CREAMER 29/9, Szélesy 10, Vescan 9, Gavrilovszka 12. Cs: ZSOVÁR 13/9, Ambrus 3/3. Edző: Bencze Tamás
BSE: FÜRÉSZ D. 16/3, Djelmis 15/9, Kosjár 5/3, PAPP 18, Vukovics 9. Cs: Andó 17/9, Vida 3/3, Hagara. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–14. 15. p.: 23–28. 25. p.: 47–44. 35. p.: 57–58. 43. p.: 75–75
Kipontozódott: Creamer (43. p.)