Báder adta meg az alaphangot

molnár csaba és  mirkó istván (fotó) jelenti Zágrábbólmolnár csaba és mirkó istván (fotó) jelenti Zágrábból
2006.11.24. 01:04
Közönségszórakoztató meccsen verte meg a kezdő ötösében Báder Mártonnal felálló Cibona Zagreb az Euroliga-sorozat egyik elitgárdáját a csordultig telt Drazen Petrovic Kosárcentrumban.
Báder Márton (balra) csapata eksztázisba kergette a hazai közönséget
Mirkó István

Báder Márton nem aprózta el. A magyar center adta meg a találkozó alaphangját, az első percben minden szurkolót lázba hozott a zsúfolásig telt csarnokban. A 212 centire nőtt kosárlabdázó akkora sapkát osztott ki Yotam Halperinnek, amekkorát hidegben is nehéz viselni akárcsak egy percig, nemhogy a tíz fokos zágrábi kora őszt idéző télelőn. Mindezt azok után tette meg a Manresából a horvát fővárosba visszatérő játékos, hogy két sikeres büntetőjével megszerezte a vezetést a Cibonának a kontinens egyik elitalakulatával szemben.

A hetedik percben kezdődött a cserék sorozata, a főszerepet a hazaiak amerikai légiósai – az első negyedben Brindley Wright, a második szakaszban Levour Warren – vették át. A nagyszünetre, egy hatvan másodpercnyi remeklésnek köszönhetően, tízen túlra került a Cibona, amely a harmadik negyed végére eksztázisba kergette közönségét. Az ismét csatasorba álló Báder hathatós közreműködésével 21 pontosra hízlalta vezetését a kék mezes gárda. A záró szakaszban aztán, minden mindegy alapon, elkezdte dobálni a labdát a hárompontos vonalon túlról a vendégegyüttes, s azok szép sorban be is hullottak a zágrábi gyűrűbe. Körömrágósan izgalmassá azonban nem vált a végjáték, dacára annak, hogy a horvátok négy percig nem találtak a gyűrűbe, s közvetlenül a lefújás előtt egy triplányira közelített az „örökös” izraeli bajnok.

Idei harmadik győzelmét aratta a Cibona, a Maccabi pedig másodszor veszített. Nem ízlenek a sárgáknak a délszláv kirándulások. Az előző zakót a Partizan szabta rájuk Belgrádban.

Cibona Zagreb (horvát) - Maccabi Elite Tel-Aviv (izraeli) 87–82
(20–19, 22–12, 27–20, 18–31)
Zágráb, 6500 néző. V: Amoros (spanyol), Szpiridonosz (görög), Chiari (olasz)
CIBONA: Kus, Rozic 11, Vrbanc 2, Wright 22/6, Báder 6. Cs: Andric 13, Warren 16/12, McCullough 10, Krasic 5/3, Mance 2. Edző: Drazen Anzulovic
MACCABI: Halperin 2, Binum 4, Elijahu 15, Jasaitis 12/6, Vujcic 12/3. Cs: Arnold 13, Buford, Sharp 15/12, Shason 1, Green 8. Edző: Neven Spahija.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–3. 6. p.: 10–11. 13. p.: 25–19. 15. p.: 25–23. 16. p.: 35–25. 17. p.: 35–29. 19. p.: 39–29. 29. p.: 67–46. 37. p.: 75–66. 39. p.: 79–66. 40. p.: 85–82
Kipontozódott: Halperin 39. p.