Váratlan Chelsea-blama

F. Z.F. Z.
2006.08.23. 23:44
Hihetetlen blama: az ukrán Andrij Sevcsenko belőtte első angol bajnoki gólját, ezzel a találattal vezetett a címvédő Chelsea a Middlesbrough otthonában, ám a meccs végén mégis elúszott mindhárom pont. A Manchester United is fölényben játszott a Charlton vendégeként, de az első félidőben csak két kapufáig jutott Cristiano Ronaldo és Ryan Giggs révén. A második játékrészben viszont már nem volt pardon.
Lampard (Chelsea) lövését Boateng és Pogatetz (mindkettő Middlesbrough) együttes erővel próbálja blokkolni

A Bolton elleni fiaskó (0–2) után otthon megszerezte első bajnoki győzelmét a Tottenham. A Hotspur Dimitar Berbatov és Jermaine Jenas találatával a Sheffield Unitedet győzte le 2–0-ra. A bolgár csatár, akit a Tottenham a nyáron a Leverkusentől 10.9 millió fontért (4.45 milliárd forint) vásárolt meg, megkezdte borsos árának törlesztését.

A másik kedd esti meccsen a Watford hazai pályán 1–1-re végzett a West Ham Uniteddel, Priskin Tamás 17 percet töltött a pályán.

Kedden elkezdődtek a Ligakupa küzdelmei is, sajnos két magyar érdekeltségű csapat is hazai pályán búcsúzott a sorozattól.

A Buzsáky Ákost a 63. perctől a pályán tudó Plymouth Argyle a Walsall-lal szemben maradt alul 1–0-ra, míg Király Gábor együttese, a Crystal Palace a negyedosztályú Notts Countytól kapott ki 2–1-re. A pihentetett magyar válogatott kapust az angol Scott Flinders helyettesítette.

Rósa Dénes és a sérült Gyepes Gábor együttese, a Wolverhampton szerdán lapzártánk után a Chesterfield otthonában játszott. Csütörtökön is lesz magyar érdekeltségű találkozó, Gera Zoltánék, a West Bromwich idegenben lép pályára a Leyton ellen.