Piquet-siker 19 év után

Izsányi szabolcs, tóth anita és mirkó istván (fotó)Izsányi szabolcs, tóth anita és mirkó istván (fotó)
2006.08.06. 02:37
Az első két Magyar Nagydíj győztese, Nelson Piquet ismét boldog lehet, hiszen a nevétől hangos a Hungaroring. Fia, Nelson Angelo tökéletes versenyzéssel nyerte meg a GP2 szombati fő viadalát, amivel 26-ból 13 pontot lefaragott a listavezető Lewis Hamiltonnal szembeni hátrányából. Folytatás vasárnap, a sprintversennyel.
Nelson Piquet után a fia (középen) is feliratkozott a hungaroringi gyôztesek közé, igaz, egyelôre nem az F1-ben

A rajtot tökéletesen kapta el Nelson Angelo Piquet, aki ezután elhúzott a többiektől, és sétagaloppban nyerte meg a versenyt. Teljesítménye szenzációs volt. Édesapja, Nelson Piquet győzött 1986-ban és 1987-ben az első két Magyar Nagydíjon, így mondhatnánk, hogy a vérében van a pálya ismerete.

GP2, Hungaroring, a sorozat 9. állomása

1. verseny (42 kör, 183.995 km): 1. Nelson Angelo Piquet (brazil, Piquet) 1:05:13.884 (átlag: 169.239 km/óra), 2. Glock (német, iSport) 32.795 mp h., 3. Pantano (olasz, Fisichella) 34.019 mp h.
Leggyorsabb kör: Piquet, 1:30.711 (21. kör), átlag: 173.866 km/óra
A pontverseny élcsoportja: 1. Lewis Hamilton (brit, ART) 82 pont, 2. Piquet 69, 3. Prémat (francia, ART) 52
A vasárnapi verseny rajtsorrendje. 1. sor: López (argentin, Super Nova) és Carroll (brit, Racing Engineering). 2. sor: Prémat, Negrao (brazil, Piquet). 3. sor: Viso (venezuelai, iSport), Pantano
Piquet produkciója olyannyira tökéletes volt, hogy az egykori F1-eseket, a magyar futam előtti négyből kettőt megnyerő Timo Glockot és a Hungaroringen 2004-ben már F1-es versenyen is induló Giorgio Pantanót is simán megverte. Legutóbb az idénynyitó valenciai hétvége főversenyén nyert, a magabiztos idénykezdés óta először mutatta meg, mit is tud igazából. Győzelmével (10 pont), pole pozíciójával (2) és a versenyen futott leggyorsabb körével (1) összesen 13 pontot faragott le Lewis Hamiltonnal szembeni hátrányából. Így a versenyt az utolsó helyen kezdő és a tizediken befejező brit előnye megfeleződött.

Ennek ellenére azt kell mondanunk, hogy a futamot Hamilton miatt volt érdemes végignézni, hiszen a brit szenzációs rajtjával az első körben nyolc autót előzött meg, és biztosan pontot szerzett volna, ha nem büntetik meg boxutcabeli gyorshajtásért. (Hiába, ez már ilyen hétvége, a legjobbakat megbüntetik…). Így kétszer kellett magát átküzdenie a fél mezőnyön, kétszer láthattuk, hogyan zárkózik fel körről körre, és előzi meg az előtte haladókat olykor a leglehetetlenebb helyeken. Mindezt ráadásul úgy tette, hogy közben tanulta a pályát, pénteken ugyanis a szabadedzésen és az időmérőn egyaránt kicsúszott, így alig volt alkalma gyakorolni.
Pontot nem kapott, viszont a vasárnapi sprintversenyen 16 hellyel előrébb indulhat, éppen Piquet mögül. A GP2-ben ugyanis a sprintverseny előtt nem tartanak időmérőt, a fő viadal helyezései alapján indulnak, csak éppen megfordítják az első nyolc sorrendjét. Azaz a pole a nyolcadik José Maria Lópezé lesz, és Adam Carroll indulhat még az első rajtsorból.

Aki vasárnap felkeresi a ringet, érdemes tíz órára érkeznie, hiszen ezek a fiatalok remek versennyel kecsegtetnek, és a nézők talán Hamilton és Piquet kerék kerék elleni csatáját is láthatják.