Plusz hét után hiányzó hetesek

BORSÁNDI MIKLÓS, MEZEI JÁNOS, KERESZTURI GYULABORSÁNDI MIKLÓS, MEZEI JÁNOS, KERESZTURI GYULA
2006.01.29. 00:35
Kiskunhalason a kényelmesen kezdő, majd kapkodó Debrecen ellen a vendéglátó megérdemelten szerzett hétgólos vezetést. Ám a második félidő első tíz percét 8–1-re nyerte a vendégcsapat, és az ekkor kiharcolt előnyét a lefújás pillanatáig megtartotta. Hódmezővásárhelyen az első félidőben a hazaiak még tartották a lépést a Fradival, de a szünet után a vendégek fölényessé tették győzelmüket. A Vác alacsony színvonalú meccsen a hajrában kerekedett a Spartacus fölé.
KISKUNHALASI NKSE - DEBRECENI VSC 23–25 (14-10)
Kiskunhalas, 600 néző. V: Jancsó, Marczinka
KISKUNHALAS: Vörös – Baross 2, Ruskó 2 (1), Ilyés 3, KURGYIS 2, Kocsik 2, KOCSIS 5. Cs: Győri (kapus), Kósa, Koroknai 1, Micskó 3, BORBÉLY 3. Edző: Zsiga Gyula
DEBRECEN: Vorozscova – Soós 2, Latakaite 2, ORBÁN 6 (1), Madai, Szűcs 4, STUPARICOVÁ 3. Cs: Kereki 2, Sütő, Caltiková 1, Csáki 2, Sopronyi 1, Rácz 2. Edző: Bíró Imre
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2. 14. p.: 8–3. 24. p.: 14–7. 38. p.: 15–18. 50. p.: 20–21
Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/1, ill. 1/1

Mestermérleg
Zsiga Gyula:
– Álomszerű kezdés után a második félidő elejének játéka és a kihagyott négy büntető rányomta bélyegét a végeredményre.
Bíró Imre: – Nagy küzdelmet hozó, izgalmas mérkőzésen nehezen sikerült nyernünk.

Hódmezővásárhelyi NKC SE - FTC KLUB PETROL 22–36 (14–16)
Hódmezővásárhely, 500 néző. V: Herczeg, Südi
HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: Körmöczi – Mucsi 2, Jókai 1, Gaál 2, SIPOS 6 (1), Wolf 7 (5), Ancsin. Cs: Scholtz (kapus), Jenőfi, Nikolajenko 2, Miklós 2, Stupakova, Bloj, Dobó. Edző: Buday Ferenc
FTC: Pastrovics – MRAVIKOVÁ 9, LALUSKA 5, SZUCSÁNSZKI 10 (2), Uhraková 2 (1), Tóth T. 4 (1), Kirsner 3. Cs: Harisová (kapus), Szamoránsky P., Kamper 3, Valovics, Szamoránsky A., Palotás. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–2. 11. p.: 2–4. 16. p.: 6–6. 19. p.: 8–9. 22. p.: 8–13. 27. p.: 12–14. 33. p.: 16–17. 40. p.: 17–24. 51. p.: 20–30
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 6/4

Buday Ferenc:
– Az első félidőben még jól tartottuk magunkat, fordulás után azonban már a Ferencváros rutinja érvényesült.
Németh András: – A második félidei védekezésünk biztos győzelmet eredményezett.

Váci NKSE - Bp. Kőbánya-Spartacus 35–29 (14–14)
Vác, 400 néző. V: Horváth P., Marton
VÁC: Juhász – Sterbik 2, Hornyák 1, Trufán, VESZELI 10 (3), RÁBAI 6, Klász 4 (1). Cs: Gridnyeva (kapus), Ôri C. 3, Mátyás 4 (1), Belső, FARKAS V. 4, Turza 1. Edző: Majoros Gusztáv
SPARTACUS: Lengyel – Nagy A. 4, Szamosi A. 4, Víglási 5 (1), Halmai 1, Such 1, BALOGH B. 9 (2). Cs: Székely (kapus), Horváth R. 1, Szamosi L., Borkowska 1, Szőke 3 (1). Edző: Laurencz László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–2. 13. p.: 5–6. 21. p.: 8–10. 25. p.: 12–12. 35. p.: 18–16. 45. p.: 21–22. 51. p.: 27–25. 55. p.: 31–28.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4

Majoros Gusztáv:
– A görcsös akarás miatt nem alakult ki szép játék. A győzelmünk remélem jobb folytatás kezdetét jelenti.
Laurencz László: – Szokásos formánkat mutattuk: visszaköszönt a kevés edzésmunka és a rövid cserepad.