Egy hetessel többet dobtak

LANTOS GÁBORLANTOS GÁBOR
2006.01.15. 03:18
Nagy Lászlón (jobbra) semmi sem múlott, hiszen fél tucat gólt dobott

Az első félidőben hiába vezetett 8–5-re a vendéglátó, elsősorban Ilyés Ferenc és Nagy László remek lövőteljesítményének köszönhetően pillanatok alatt a magyarok vették át a vezetést, s előnyük egészen a szünetig tartott. Csakúgy, mint a horvátok elleni első összecsapáson, Koperben is egygólos vezetéssel vonult pihenőre olimpiai negyedik helyezett gárdánk.

A második játékrészben Skaliczki László ismét sokat cserélt, s nem lehetett nem észrevenni Törő Szabolcs olykor ellenállhatatlan játékát, Gál Gyula parádés befordulásait. A hajrában a szerb bírók által is támogatott szlovén csapat megint elhúzott három góllal (28–25), de a magyar válogatott ezúttal sem ismert lehetetlent, s fél perccel a befejezés előtt egyenlített. Már csak három másodperc volt hátra, amikor a bírók hétméterest ítéltek ellenünk, ezt Rutenka gólra váltotta.

Mestermérleg

Slavko Ivezic: – Kőkemény meccset vívtunk, nem hittem volna, hogy a magyarok ilyen jól játszanak majd ellenünk. Azt azonban mindenképpen nagyra értékelem, hogy csapatom a németek után a magyar együttest is legyőzte egy góllal.

Skaliczki László: – Büszke vagyok a játékosokra, jó volt látni, hogy csapatom akkor sem zuhant össze, amikor az ellenfél három góllal vezetett. Sajnos Iváncsik Gergő és Lendvai Péter enyhe sérülést szedett össze, de remélem, hogy hamar felépülnek. Ami biztató, hogy a mérkőzésnek voltak olyan szakaszai, amikor abszolút uraltuk a játékot, s erre kell építeni a felkészülés utolsó szakaszát.

A másik mérkőzésen: Horvátország–Németország 26-31
Az állás: 1. Szlovénia 4 pont, 2. Németország 2 (63–59), 3. Horvátország 2 (59–61), 4. Magarország 0